105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
20 lipca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1687367280

Światowy sukces JAIN i jej viralowego hitu „Makeba”

Pochodząca z Francji artystka zdominowała listy najpopularniejszych utworów, a wszystko za sprawą singla z jej debiutanckiego albumu „Zanaka” z 2015 roku.


Przez ostatnie 3 tygodnie, utwór „Makeba” dominuje świat. Singiel właśnie trafił na pierwsze miejsce na Global Shazam Chart i zdobył listy w 152 krajach. Dodatkowo piosenka weszła do Top 200 Global Chart i znajduje się w zestawieniach Spotify w 23 krajach. Do dziś „Makeba” ma ponad 158 milionów streamów globalnie. Ponad 80% z nich pochodzi spoza rodzinnego kraju JAIN, dzięki czemu swoją kolorową energią zaraziła już fanów w Europie, Afryce i Ameryce Południowej. Wszystko zaczęło się od tanecznego trendu z pozytywnym vibem, kóry opanował TikToka. Zabawny, artystyczny świat który zaprezentowała JAIN na albumie „Zanaka” oznaczał dzieciństwo na Madagaskarze, rodzinnym kraju jej matki. Na swoim debiutanckim krążku nawiązała do typowej dla południowej Afryki muzyki połączonej z klubowymi bitami i charakterystyczną wstawką „ooohe”.

Urodzona we Francji JAIN dorastała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Kongo. W 2015 roku debiutowała albumem „Zanaka”. Płyta sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie, a single „Come” i „Makeba” szybko wspięły się na listy przebojów. Ten ostatni przyniósł jej pierwszą nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy teledysk w 2018 roku.

Jej drugi album „Souldier” (2018) osiągnął 1. miejsce we Francji i pokrył się podwójną platyną, a singiel „Alright” zdobył certyfikat diamentu. Krążek cieszył się uznaniem krytyków, a magazyn „Rolling Stone” słusznie nazwał ją „artystką, którą trzeba znać”.

W tym roku JAIN wydała swój nowy album „The Fool”, który został wyprodukowany razem z długoletnim współpracownikiem JAIN, Maximem Nucci/Yodelice. Artystka połączyła siły także z kilkoma nowymi twórcami. Zbliżający się wielkimi krokami pop-folkowy album jest kroniką wszystkich nieuniknionych etapów nowych początków: strachu, ekscytacji, niewinności, wątpliwości, odpuszczenia i objawienia.

 

źródło: sonymusic.pl