105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 listopada 2024 - poniedziałek Imieniny: Karola, Olgierda

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

The Best Of PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 listopada 2024 - poniedziałek Imieniny: Karola, Olgierda
04 listopada 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

Radio


O nas

Muzyczne Radio - pierwsza dolnośląska komercyjna stacja radiowa.

Radio powstało w Jeleniej Górze a pierwsza siedziba mieściła się na Górze Szybowcowej nieopodal miasta. Założyli je Ryszard Pragłowski i Janusz Malik. Pierwszy z nich do dzisiaj pełni funkcję prezesa radia, drugi pozostaje prezesem agencji reklamowej. Muzyczne Radio dzięki trafnym zabiegom programowym i technicznym, kontaktowi ze słuchaczem oraz wytrwałości jego założycieli i ludzi w nim pracujących z biegiem lat umocniło swoją pozycję na rynku stacji lokalnych a następnie regionalnych.

Pod względem różnych parametrów słuchalności jesteśmy w ścisłej czołówce stacji w skali kraju. Na tę pozycję pracowaliśmy całe 30 lat.

Sygnał testowy zaczęliśmy nadawać w grudniu 1992 r. by 23 lutego 1993 roku zadebiutować ze zorganizowanym, ciągłym programem. Stacja mieściła się w dwóch niewielkich pokojach udostępnionych nam przez Aeroklub Jeleniogórski. Niewielka moc 100 W na częstotliwości 73,3 MHz z tak wysokiej lokalizacji zapewniła poprawny odbiór w większości kotliny jeleniogórskiej.

Pierwsze głosy, które pojawiły się na antenie należały do Wojtka Janickiego i Tomasza Zuterka, późniejszych filarów nowopowstających wrocławskich komercyjnych stacji radiowych. Z początkowego okresu rozwoju wywodzą się takie osobowości naszego radia jak Dariusz Maląg, Tomasz Kammel, Arek Włodarski, Beata Czystołowska (obecnie Nowicka), Tomek Dudkiewicz i +Jacek Sałaputa. Wszyscy oni z wyjątkiem Tomka Kammela, Darka Maląga i nieżyjącego Jacka Sałaputy są filarami radia do dziś.  Beata kieruje działem informacji a Tomek Dudkiewicz jest szefem muzycznym stacji. Wiele innych nie wymienionych tu osób, które pracowały w naszym radiu, stanowi do dzisiaj podporę w różnych sektorach mediów elektronicznych w kraju.

Gorący aplauz i zapotrzebowanie na nowe radio w zasadzie zdeterminowało jego rozwój. Rok 1995 to przeniesienie siedziby Radia do centrum Jeleniej Góry, uzyskanie pierwszej koncesji oraz uruchomienie nowej, własnej stacji nadawczej na górze Baraniec koło Komarna, kolejno z mocą 50 W, 500 W na 73,3 i 67,0 MHz, następnie 5 kW oraz 10 kW na nowej częstotliwości 105,8 MHz.

W nowej siedzibie pojawiają się nowe, niektóre do dziś związane z Radiem osobowości: Maciej Wowk - twórca kultowej listy DMC, Zbyszek Deka, Sebastian Jasiński, Dawid Wenzel oraz jedyna dziś kobieta wśród prezenterów - Ania Tarkota. W 1997 r. na antenę trafia wspomniana lista DMC i Lista Hit w Hit (obecnie HitPlaneta - Najnowsza Lista w Polsce), które do dziś stanowią najważniejsze elementy programu radia i są prawdziwym kamieniem milowym w naszej historii.


Rok 1999 to uruchomienie drugiego 5 kW nadajnika na górze Świeradowiec nad Świeradowem Zdrój. Zasięg zwiększa się o zachodnią część Dolnego Śląska. Teren ten obsługuje częstotliwość 106,7 MHz.


W latach 2000-2008 postawiliśmy na doskonalenie programu, wzmocnienie kadrowe w radiu i naszej agencji reklamy, poprawiliśmy zaplecze techniczne a Radio z powodzeniem podejmuje się organizowania i prowadzenia największych wydarzeń medialnych oraz sportowo-rekreacyjnych.


W latach 2008– 2009 nastąpił dalszy rozwój infrastruktury technicznej poprzez uruchomienie kolejnych stacji nadawczych na Górze Chełmiec koło Wałbrzycha (5.0 i 0,8 kW) i Bogatyni (160W).

Dziś programu Muzycznego Radia można poprawnie słuchać na terenie dawnego woj. jeleniogórskiego, legnickiego, wrocławskiego, wałbrzyskiego (bez Kotliny Kłodzkiej) a także południowej części zielonogórskiego i leszczyńskiego.

W 2010 r. uruchomiliśmy nowy portal www.muzyczneradio.pl.

W czerwcu 2011 r. na częstotliwości 90,9 MHz uruchomiono dodatkowy tysiącwatowy nadajnik dla Jeleniej Góry, poprawiający odbiór naszego programu głównie w centrum miasta. W ostatnich latach stację wzmocniło kilka dalszych osobowości. Do grupy prowadzących program doszli Ziutek Wieczorski i nasz najmłodszy wychowanek Sebastian Wysoczański. Do działu informacji dołączyli Jacek Rogulski oraz Andrzej Stefańczyk.

W 2016 roku dokonano generalnej wymiany zaplecza technicznego stacji, w tym znalazła się budowa nowych studiów emisyjnych, wymiana części nadajników, zakup nowego sprzętu reporterskiego i samochodów reporterskich. 


W sferze programowej do najmocniejszych elementów awansowały takie programy jak sobotnia lista polskich przebojów  „TOP30.PL” i cykl Arka Włodarskiego „Z Muzycznym Radiem na szlaku” a także czwartkowa lista polskich house'owych przebojów „HOUSE20.PL” Macieja Wowka. Świetne opinie wypracowały sobie też nasze antenowe pigułki informacyjne jak np. "Portfel” Krzysztofa Szwałka.


Sferę programową radia uzupełniają też współpracownicy: dziennikarze Szczepan Knap - Legnica, Andrzej Pawlukiewicz - Kamienna Góra, Jacek Zych – Wałbrzych a także Józef Liebersbach - twórca programu „Działanie Chleba”, Marek Chromicz - twórca programu „Z Worka Liczyrzepy” oraz Krystian Seretny wspomagający pracę działu muzycznego. Za technikę odpowiada Radosław Bajor.



19. kwietnia 2018 roku wystartowała nowa odsłona portalu a przez cały rok świętowaliśmy z Wami 25 lat Muzycznego Radia. 

 

Lata 2022-2023 to prowadzona przez nas emisja testowa w cyfrowym systemie DAB+, dzięki której docieramy do mieszkańców wielu miejsc Polski, m.in. Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Szczecina, Katowic, Bielska-Białej i Łodzi.

 

Ogromne i serdeczne "dziękujemy" mówimy wszystkim naszym Słuchaczkom i Słuchaczom a także byłym Współpracowniczkom i Współpracownikom -  dzięki Wam 23 lutego 2023 roku skończyliśmy 30 lat!

 

Jak i gdzie nas słuchać?

W ODBIORNIKACH RADIOWYCH stacjonarnych i przenośnych, telefonach komórkowych wyposażonych w odbiorniki radiowe z zakresem UKF/FM, jeśli tylko znajdujesz się w zasięgu któregoś z naszych nadajników:

  • Nadajnik 105,8 FM z góry Baraniec pod Jelenią Górą

    Podstawowy nadajnik Muzycznego Radia o mocy 10 kW (polaryzacja pionowa) z wysokości nimal 900 m n.p.m zapewnia dobry odbiór w promieniu ok. 70 do 100 km. Orientacyjnie są to tereny dawnego woj. legnickiego, południowe fragmenty dawnego woj. zielonogórskiego i leszczyńskiego, większość dawnego woj. wrocławskiego, północne rejony dawnego woj. wałbrzyskiego oraz większość dawnego woj. jeleniogórskiego, z wyjątkiem górzystych terenów południowo-zachodnich, które obsługuje nadajnik z góry Świeradowiec.
  • Nadajnik 106,7 i 90,9 FM z góry Chełmiec koło Wałbrzycha

    Nadajnik 106,7 MHz ma moc 0,8 kW (polaryzacja pionowa), znajduje się na wysokości niemal 900 m n.p.m. i pokrywa zasięgiem głównie Wałbrzych i najbliższe miejscowości, m.in. Świebodzice i Świdnicę.
    Nadajnik 90,9 MHz o mocy 5 kW (polaryzacja pozioma) obsługuje wschodnie i centralne rejony dawnego woj. wałbrzyskiego oraz wschodnie dawnego jeleniogórskiego a także centralne, wschodnie i południowe rejony wrocławskiego.
  • Nadajnik 106,7 FM z góry Świeradowiec nad miejscowością Świeradów Zdrój.

    Nadajnik 5 kW (polaryzacja pionowa) z wysokości ponad 1000 m n.p.m. nadaje na zachodnią cześć dawnego woj. jeleniogórskiego oraz południową dawnego woj. legnickiego i zielonogórskiego.
  • Nadajnik 106,7 FM w Bogatyni

    Nadajnik 0,16 kW (polaryzacja pozioma) przeznaczony jest na pokrycie terenów Worka Turoszowskiego, w tym głównie Bogatyni.
  • Nadajnik 90,9 FM w Jeleniej Górze

    Nadajnik 1 kW (polaryzacja pionowa) zlokalizowany w centrum miasta uzupełnia te miejsca na terenie Jeleniej Góry i kilku okolicznych miejscowości, w których pogorszony jest ze względu na ukształtowanie terenu odbiór na częstotliwości 105,8 FM.

 

Niestety, mimo że będziesz w zasięgu któregoś z naszych nadajników, nie oznacza to stuprocentowej gwarancji poprawnego odbioru w każdym miejscu. Jeśli nasz sygnał jest zbyt słaby dla satysfakcjonującego słuchania, spróbuj zmienić częstotliwość swojego odbiornika na którąś z poniższych: 105,8 FM, 106,7 FM lub 90,9 FM. W ekstremalnych przypadkach konieczny może okazać odpowiedni system antenowy na zewnątrz budynku.

W samochodzie polecamy mieć stale włączoną w odbiorniku funkcję AF (częstotliwość alternatywna), gwarantującą automatyczny wybór najsilniejszego sygnału naszej stacji.

W INTERNECIE: program Muzycznego Radia osiągalny jest na komputerach, tabletach, smartfonach, telefonach komórkowych. Najprościej – użyj jednego z dwóch poniższych adresów:

  • STREAM W WYŻSZEJ JAKOŚCI - stream Muzyczne Radio Live 192
    Wyższa jakość dźwięku ale wymaga większego transferu danych.

  • STREAM NIŻSZEJ JAKOŚCI- stream Muzyczne Radio Live 96
    Stream ten o nieco niższej jakości, dedykowany jest on dla łącz o małej przepustowości i słabszych od LTE+.

Ze względu na spory transfer danych, konieczny do słuchania radia przez internet, w trosce o Wasze pakiety internetowe u operatora GSM, radzimy słuchać nas w strefach własnego lub bezpłatnego Wi-Fi. Dla tych z Państwa, którzy posiadają nielimitowane transfery nie ma problemu, korzystacie z lepszej jakości.

Przebywanie w strefie sygnału LTE sieci GSM w zasadzie gwarantuje spokojny odbiór stacji bez objawów czkania i buforowania dźwięku. Radzimy używać aplikacji posiadających wstępny bufor danych. Jest to szczególnie istotne dla transmisji w sieciach GSM gorszych od LTE.


Aby wygodnie słuchać  Muzycznego Radia na komórkach, pobierz naszą aplikację mobilną Muzyczne Radio App. Oprócz dostępu do wszystkich naszych kanałów, będziesz mógł także przesłać swój własny materiał reporterski na Gorącą Linię bezpośrednio ze swojej komórki. 

Muzyczne Radio App można podbrać z Google Play na platformę Android i z App Store na urządzenia Apple.

 

Możesz też skorzystać z bezpośredniego adresu do odtwarzacza, wkleić go do przeglądarki i dodać do ulubionych stron:   https://muzyczneradio.pl/index.php/player/hi.html?type=hi

lub https://muzyczneradio.pl/index.php/player/lo.html?type=lo.

Dostępni jesteśmy też za pomocą setek odtwarzaczy internetowych i aplikacji streamingowych, gdzie po wpisaniu w wyszukiwarce nazwy Muzyczne Radio można swobodnie posłuchać naszej stacji. 

Jeśli w takiej aplikacji lub serwisie nie ma wyszukiwarki,  wystarczy wpisać  do aplikacji lub jakiejkolwiek przeglądarki internetowej i zapamiętać jeden z bezpośrednich adresów do naszych streamów:

 

 

Niestety, niektóre sprzętowe urządzenia nie obsługują strumienia zabezpieczonego, czyli rozpoczynającego się od https. Wtedy prosimy użyć adresów: 

 http://stream.rcs.revma.com/mnyz64f5072vv - dla jakości 96 kbps

http://stream.rcs.revma.com/gzwc1xcq042vv- dla jakości 192 kbps.

 

Możesz też znaleźć nas na platformach satelitarnych jak np. Canal+ oraz regionalnych sieciach kablowych.

 

Możemy spokojnie zakomunikować, że stacji "Muzyczne Radio" poza zasięgiem naszych nadajników słuchać można w całym kraju i świecie wszędzie tam, gdzie dostępny jest internet.

 

Prawie wszędzie możliwy jest też odbiór naszej stacji w samochodzie, ponieważ nowej generacji odbiorniki samochodowe zapewniają retransmisję dźwięku z telefonów komórkowych do systemu nagłośnienia samochodowego poprzez Bluetooth czy CarPlay. Taka opcja wymaga aktywnego pakietu danych u operatora komórkowego.

 

Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w cyfrowym systemie DAB+ :

  • w Szczecinie na kanale 12B
  • w woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B 
  • woj. śląskim na kanale 5B z dwóch nadajników
  • w woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C
  • w Krakowie i okolicach znajdziecie nas na kanale 9A
  • w Andrychowie: kanał 8D

 Od października 2022 roku również w lokalizacjach:

  • Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT
  • Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower
  • Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus
  • Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star

i od 15 listopada 2022 oficjalnie również tutaj:

  • Łódź: kanał 10C, nadajnik na kominie EC4

 

mapka: mapy.radiopolska.pl

Odbierasz nas w DAB+? pochwal się i opisz swoje wrażenia: dab@muzyczneradio.pl

 

Informacje o nadawcy

Nadawcą programu pod nazwą Muzyczne Radio jest:

Muzyczne Radio Sp. z o.o.  z siedzibą pod adresem:
Pl. Kard. S. Wyszyńskiego 45/1
58-500 Jelenia Góra

NIP: 6112401440

REGON 231065816

 

Adres korespondencyjny:

Pl. Kard. S. Wyszyńskiego 45/1
58-500 Jelenia Góra

 

Wspólnicy: Ryszard Józef Pragłowski i Janusz Władysław Malik


Miejsce zarejestrowania: Wrocław, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej
IX Wydział Gospodarczy, numer rejestru KRS: 0000080704;
Kapitał zakładowy: 1 616 000,00 PLN

 

Adres poczty elektronicznej: radio@muzyczneradio.pl

 

tel. studio: 757 646 646 oraz 757 646 645
tel. newsroom: 757 646 625
tel. reklama: 757 646 635

 

Dostęp do danych nadawcy ujawnionych w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych znajduje się pod adresem internetowym https://crbr.podatki.gov.pl/adcrbr/#/wyszukaj/spolki - wyszukiwanie po numerze NIP, wpisując 6112401440

 

Organem właściwym w sprawach radiofonii i telewizji jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji:

Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9

01-015 Warszawa

NIP: 521 27 99 708

REGON: 010182401

Infolinia: 22 597 30 00

https://www.gov.pl/web/krrit

 

Nadawca podlega jurysdykcji Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Ludzie radia

Ryszard Pragłowski

PREZES MUZYCZNEGO RADIA
ryszard.praglowski@muzyczneradio.pl

Bożena Malik

KOORDYNATOR SPRZEDAŻY PRODUKTÓW MUZYCZNEGO RADIA
bozena.malik@muzyczneradio.pl

Beata Nowicka

SZEF DZIAŁU INFORMACJI / DZIENNIKARZ / WYDAWCA / SERWISANT
b.nowicka@muzyczneradio.pl

Tomasz Dudkiewicz

SZEF DZIAŁU MUZYCZNEGO
t.dudkiewicz@muzyczneradio.pl

Maciej Wowk

D J / AUTOR DMC / OPIEKUN PRAKTYK STUDENCKICH
m.wowk@muzyczneradio.pl

Zbigniew Deka

DJ
z.deka@muzyczneradio.pl

Arkadiusz Włodarski

DJ / WYDAWCA / SERWISANT / PRODUCENT "AUTORADIO"
a.wlodarski@muzyczneradio.pl

Ziutek Wieczorski

DJ
z.wieczorski@muzyczneradio.pl

Sebastian Wysoczański

DJ
s.wysoczanski@muzyczneradio.pl

Dawid Wenzel

DJ
d.wenzel@muzyczneradio.pl

Zobacz więcej

Reklamuj się na radiowej antenie

Radio dociera wszędzie. Może być słuchane w domu, samochodzie, na działce lub plaży, przez 24 godziny. To tylko jeden z powodów, dla których warto rozważyć reklamowanie się na radiowej antenie.

Co jest naszym atutem?

  • Profesjonalne doradztwo w zakresie reklamyradiowej
  • Indywidualne podejście do klienta
  • Limitowana ilość spotów w bloku reklamowym
  • Brak bezpośredniego sąsiedztwa reklam produktów konkurencyjnych
  • Własne studio produkcyjne
  • Współpraca z najlepszymi agencjami reklamowymi
  • Wyniki słuchalności przekładające się na wysoką, niepowtarzalną w regionie skuteczność reklamy
  • Posiadamy możliwość wspomagania radiowych kampanii reklamowych, kampaniami internetowymi w najbardziej ekskluzywnych miejscach naszego radiowego portalu
  • Radio pozwala dotrzeć teraz jeszcze precyzyjniej do różnych - specyficznych grup docelowych