105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 kwietnia 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1676909100

„November Rain” Guns N’ Roses z rekordem wyświetleń na Youtube

Guns N’ Roses z nowym rekordem! Wydana 32 lata temu legendarna ballada November Rain właśnie przeszła do historii Youtube.


Po 13 latach od umieszczenia teledysku w serwisie, stał się on pierwszym stricte rockowym klipem, który osiągnął 2 miliardy wyświetleń.

Ponad 9-minutowy kultowy klip przedstawia wokalistę oraz frontmana zespołu, Axla Rose oraz jego ówczesną partnerkę, modelkę Stephanie Seymour w ślubnej scenerii, w której pojawiają się również pozostali członkowie formacji. To właśnie z teledysku do November Rain pochodzi pamiętna scena solówki Slasha, wykonanej na pustym polu przed kościołem.

November Rain to pierwsza część trylogii, opowiadającej o stworzonej na rzecz teledysków historii związku Axla i Stephanie Seymour, których rozdziela śmierć bohaterki w pierwszym klipie. Kontynuacją historii są teledyski do utworów Don’t Cry oraz Estranged.

2 miliardy odsłon to kolejny z rekordów teledysku. W 2018 roku klip stał się także pierwszym stricte rockowym teledyskiem, który osiągnął 1 miliard wyświetleń w serwisie Youtube. Jak widać kultowa ballada nie traci na popularności – liczba odsłon podwoiła się w ciągu niecałych 5 lat. Kolejne rockowe teledyski zbliżające się do granicy 2 miliardów to Numb Linkin Park (1,9 mld) i Smells Like Teen Spirit Nirvany (1,6 mld).

 

źródło: allaboutmusic.pl