105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 lipca 2024 - niedziela Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

The Best of HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 lipca 2024 - niedziela Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

!!! Słuchasz nas online i dziś tylko cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
14 lipca 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1676909100

„November Rain” Guns N’ Roses z rekordem wyświetleń na Youtube

Guns N’ Roses z nowym rekordem! Wydana 32 lata temu legendarna ballada November Rain właśnie przeszła do historii Youtube.


Po 13 latach od umieszczenia teledysku w serwisie, stał się on pierwszym stricte rockowym klipem, który osiągnął 2 miliardy wyświetleń.

Ponad 9-minutowy kultowy klip przedstawia wokalistę oraz frontmana zespołu, Axla Rose oraz jego ówczesną partnerkę, modelkę Stephanie Seymour w ślubnej scenerii, w której pojawiają się również pozostali członkowie formacji. To właśnie z teledysku do November Rain pochodzi pamiętna scena solówki Slasha, wykonanej na pustym polu przed kościołem.

November Rain to pierwsza część trylogii, opowiadającej o stworzonej na rzecz teledysków historii związku Axla i Stephanie Seymour, których rozdziela śmierć bohaterki w pierwszym klipie. Kontynuacją historii są teledyski do utworów Don’t Cry oraz Estranged.

2 miliardy odsłon to kolejny z rekordów teledysku. W 2018 roku klip stał się także pierwszym stricte rockowym teledyskiem, który osiągnął 1 miliard wyświetleń w serwisie Youtube. Jak widać kultowa ballada nie traci na popularności – liczba odsłon podwoiła się w ciągu niecałych 5 lat. Kolejne rockowe teledyski zbliżające się do granicy 2 miliardów to Numb Linkin Park (1,9 mld) i Smells Like Teen Spirit Nirvany (1,6 mld).

 

źródło: allaboutmusic.pl