105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 maja 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1671470312

Metallica dała niezwykły koncert

Metallica dała trzeci koncert pod hasłem Helping Hands Concert & Auction. Wypełniły go niespodzianki.


Po raz trzeci Metallica zagrała charytatywny koncert pod hasłem Helping Hands Concert & Auction. Występ został podzielony na dwie części. W pierwszej, akustycznej, zespół sięgnął między innymi po repertuar takich artystów jak Thin Lizzy i UFO. W drugiej części grupa zagrała utwory w wersji elektrycznej, w tym po raz pierwszy na żywo wykonała swój najnowszy singel, „Lux Æterna”.

Tytuł „Lux Æterna”, który można przetłumaczyć jako „światłość wiekuista”, ma osobiste znaczenie dla Jamesa Hetfielda. Wokalista Metalliki tłumaczy:

W moim życiu i w naszej karierze było dużo mroku, ale zawsze miałem też poczucie nadziei. Bez mroku nie ma światła. W życiu dzieje się dużo dobrych rzeczy i warto się na nich skupić zamiast na tym, jak okropne jest życie. To pomaga utrzymać równowagę w życiu. Tekst nie ma jednego znaczenia. Każdy ma jakieś poczucie sensu i światła w życiu. Moim jest oczywiście muzyka. Piosenka ta mówi o zgromadzeniu ludzi na koncercie i radości oraz miłości płynących z muzyki. O tym, że jesteśmy rodziną. Ma podnosić na duchu.

 

Metallica ruszy w trasę koncertową promującą nowy album. 5 i 7 lipca 2024 roku zagra na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, dając dwa, zupełnie różne koncerty.

 

źródło: terazmuzyka.pl