105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 czerwca 2024 - wtorek Imieniny: Marka, Elżbiety

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Muzyczne Radio Relax

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 czerwca 2024 - wtorek Imieniny: Marka, Elżbiety

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
18 czerwca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1665774031

Gromee, Wac Toja, Sara Chmiel i Jan Borysewicz w nowej wersji Sztuki Latania!

Krakowski producent po współpracy z gwiazdami europejskiej sceny muzycznej sięga tym razem po gwiazdy polskiej sceny muzycznej!


Gromee wziął na swój warsztat legendarny, rockowy utwór, który niesie ze sobą mocne przesłanie. Gościnnie w odświeżonej odsłonie Sztuki Latania pojawia się Sara Chmiel, wieloletnia wokalistka zespołu Łzy. Słyszymy ją w podniosłych, pełnych emocji refrenach.

Sztuka Latania to ponadczasowy utwór, z tekstem który wgniata nam wiele myśli w głowę. Myślę, że to jeden z najlepszych utworów w historii polskiej muzyki, jednocześnie jednego z najlepszych zespołów w historii polski – opowiada Gromee.
Sztuka Latania trafi również do najmłodszych słuchaczy, których rodzice doskonale pamiętają oryginalną wersję piosenki sprzed blisko 40. lat. Stanie się tak za sprawą zwrotek, jakie nagrał Wac Toja. Wszystko to pod czujnym okiem legendarnego gitarzysty, Jana Borysewicza.
Znam muzycznie Wac Toja od lat. Niesamowicie odnajduje się w różnych stylach, stąd pomysł, by to właśnie On nagrał rapowe zwrotki w Sztuce Latania. Z racji szacunku do oryginalnego utworu i pięknego tekstu, jaki napisał Andrzej Mogielnicki, zależało mi, żeby nie zmieniać niczego. Wac Toja to totalnie zrozumiał - mówi Gromee.
Zespół Lady Pank stworzył i wydał przebój pt. Sztuka latania w 1985 roku. Autorem muzyki jest Jan Borysewicz, który wówczas nagrał gitary pierwszej wersji, ale teraz przyjął zaproszenie Gromeego, dogrywając swoje gitary na nowo. Autorem słów Sztuki latania jest Andrzej Mogielnicki. Pozornie wesoło brzmiąca piosenka, tak naprawdę przedstawia bardzo smutną, a wręcz tragiczną historię. Ostatecznie to bardzo uniwersalna kompozycja, dzięki czemu można interpretować na własny, indywidualny sposób.
 
żródło: sonymusic.pl