105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 maja 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1655647660

Ukraina nie zorganizuje Eurowizji.

Europejska Unia Nadawców wskazuje inny kraj.


Po wygraniu tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji prezydent Ukrainy zapowiedział, że jego naród chętnie zorganizuje przyszłoroczne zmagania w niszczonym przez Rosjan Mariupolu. Wołodymyr Zełeński wierzy w to, że wojna niedługo dobiegnie końca i będzie można przystąpić do odbudowy kraju. Wygląda jednak na to, że bez względu na to, jak szybko wojna się skończy, przyszłoroczna Eurowizja ominie Ukrainę. Europejska Unia Nadawców opublikowała oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że wybrano już inny kraj.

– Biorąc pod uwagę wojnę trwającą od rosyjskiej inwazji na tegoroczny zwycięski kraj, EBU poświęciła czas na przeprowadzenie pełnej oceny i studium wykonalności z udziałem specjalistów z telewizji UA:PBC i osób trzecich, w tym w kwestiach bezpieczeństwa i ochrony. Po obiektywnej analizie Grupa Referencyjna EBU z głębokim żalem stwierdziła, że ​​w obecnych okolicznościach telewizja ukraińska nie może zagwarantować bezpieczeństwa i zapewnić gwarancji operacyjnych wymaganych od nadawcy do organizacji i produkcji konkursu zgodnie z jego regulaminem.

EBU dziękuje stacji UA:PBC za serdeczną współpracę i zaangażowanie w badanie wszystkich scenariuszy w tygodniach od zwycięstwa zespołu Kalush Orchestra oraz podziela smutek i rozczarowanie, że przyszłoroczny konkurs nie może się odbyć w Ukrainie – pisze, podkreślając: EBU od czasu inwazji wspiera ukraińską telewizję w wielu różnych obszarach. Zapewnimy kontynuację tego wsparcia, aby stacja mogła utrzymać niezbędne usługi, które świadczy dla Ukraińców.

Zgodnie z regulaminem i w celu zapewnienia ciągłości wydarzenia, EBU rozpocznie teraz rozmowy z telewizją BBC, jako tegorocznym zdobywcą drugiego miejsca, na temat potencjalnego bycia gospodarzem Eurowizji 2023 w Wielkiej Brytanii – czytamy w komunikacie.

W takiej sytuacji przesądzonym wydaje się odebranie Ukrainie możliwości organizacji konkursu. Pozostaje jedynie pytanie, czy Brytyjczycy zgodzą się wziąć ten obowiązek na siebie.

Ukraiński minister kultury Ołeksandr Tkaczenko jest wściekły w związku z decyzją EBU i stanowczo się jej sprzeciwia.

 

 Ukraina nie zgadza się z okolicznościami podjęcia takiej decyzji – kiedy postawiono nas przed faktem dokonanym bez omówienia innych wariantów. Sprawiedliwie wygraliśmy Eurowizję 2022 i spełniliśmy na razie wszystkie warunki w określonych terminach w sprawie procesu uzgodnienia przeprowadzenia (konkursu) w Ukrainie – udzieliliśmy odpowiedzi i gwarancji w sprawie norm bezpieczeństwa oraz możliwego miejsca przeprowadzenia konkursu. Uważamy, że zdołamy zrealizować wszystkie wzięte na siebie zobowiązania – deklaruje.

źródło; cgm.pl