105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
15 kwietnia 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1710494760

Dua Lipa została radykalną optymistką

Uderzyła mnie idea przechodzenia przez chaos z gracją i poczuciem, że można przetrwać każdą burzę.


Dua Lipa, trzykrotna zdobywczyni Grammy i siedmiokrotna laureatka BRIT, ogłosiła długo oczekiwany trzeci album, „Radical Optimism.

Płyta ukaże się 3 maja i zawierać będzie 11 piosenek, w tym euforyczny, klubowy „Houdini” i niedawno wydany singiel „Training Season”.

Zainspirowany procesem samo-odkrywania, „Radical Optimism” opowiada o radości i szczęściu, które wynikają z jasności w sytuacjach, którym kiedyś nie można było stawić czoła. Trudne pożegnania i trudne początki, które wcześniej groziły zmiażdżeniem duszy, stają się kamieniami milowymi, gdy wybierasz optymizm i zaczynasz poruszać się z wdziękiem przez chaos.

Kilka lat temu przyjaciel zapoznał mnie z terminem „radykalny optymizm”. To koncepcja, która zdecydowanie do mnie przemówiła. Stałam się jej bardziej ciekawa, gdy zaczęłam się nią bawić i wplatać ją w swoje życie – opowiada Dua. – Uderzyła mnie idea przechodzenia przez chaos z gracją i poczuciem, że można przetrwać każdą burzę. W tym samym czasie zaczęłam przeglądać historię muzyki psychodelicznej, trip hopu i Britpopu. Zawsze wydawało mi się to bardzo optymistyczne, a charakterystyczne dla tych stylów szczerość i nastawienie zabrałam na sesje nagraniowe.

 

Dua Lipca – „Radical Optimism” – lista utworów:

1. End Of An Era
2. Houdini
3. Training Season
4. These Walls
5. Whatcha Doing
6. French Exit
7. Illusion
8. Falling Forever
9. Anything For Love
10. Maria
11. Happy For You

Źródło: cgm.pl