105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 kwietnia 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1708707780

Znamy pełne wyniki polskich preselekcji do Eurowizji 2024

Jak wiemy, Luna z The Tower decyzją komisji będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji 2024.


Dwa dni po ogłoszeniu dowiedzieliśmy się jak wypadli inni kandydaci aplikujący do wyjazdu do Szwecji.

W tym roku Telewizja Polska postanowiła nie organizować publicznego koncertu mającego na celu wyłonić polskiego reprezentanta na Eurowizję 2024. W poniedziałek ogłoszono, że będzie nim Luna z radiowym utworem The Tower. Za ten wybór odpowiadała pięcioosobowa komisja w składzie Łukasz Pieter – Dyrektor Muzyczny Radia ZET, Michał Hanczak – dziennikarz muzyczny Radia Eska, Kasia Moś – wokalistka, reprezentantka Polski na Eurowizji 2017, Konrad Szczęsny – dziennikarz serwisu viva.pl, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska oraz Piotr Klatt dziennikarz muzyczny związany z Radiem Dla Ciebie i producent programów muzycznych, zastępca dyr. Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP. 

Decyzja ta związała się jednak z kontrowersjami, biorąc pod uwagę między innymi fakt, że faworytka fanów – Justyna Steczkowska z Witcher Tarohoro przegrała walkę o bilet do Malmo o zaledwie jeden punkt. To jednak nie jedyna wątpliwość, bowiem okazało się, że Telewizja Polska w ostatniej chwili zmieniło regulamin preselekcji. Według pierwotnej wersji miała być jedna tura głosowania, a jej wygrany miał reprezentować Polskę na Eurowizji 2024. Według nieoficjalnych doniesień tę rundę wygrała propozycja Jesień – Tańcuj. Jednak według TVP piosenka mogła być problematyczna ze względów proceduralnych (tekst zaczerpnięty z powieści Chłopi czy też brak ostateczniej decyzji co do głównego wokalu), więc zarządzono dogrywkę, w której wzięło udział 20 najlepiej ocenionych zgłoszeń z pierwszego etapu. W drugiej rundzie najlepsze okazało się The Tower, a Jesień – Tańcuj znalazło się na trzecie pozycji.

W obliczu wielu nieścisłości Telewizja Polska postanowiła opublikować pełne wyniki drugiego etapu preselekcji. Dość sensacyjnym wydaje się udział w preselekcjach Edyty Górniak, która z nieopublikowanym I remember zdobyła zaledwie 5 punktów i zremisowała z viralowym W kolorku amaretto od Pana Savyana. Po kilku godzinach od pierwszej wersji komunikatu TVP przedstawiło nową wersję wyników, tym razem z podziałem punktowym poszczególnych jurorów. Oto, jak głosowała komisja:

źródło:allaboutmusic.pl