105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
14 czerwca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1702310400

RENATA PRZEMYK OPUBLIKOWAŁA NOWY SINGIEL Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM DAGADANY

Renata Przemyk już niebawem wyda najnowszy krążek zatytułowany Vera to ja z gościnnym udziałem polsko-ukraińskiego zespołu DAGADANA.


 Poznaliśmy najpierw datę premiery pierwszego singla, który nosi taki sam tytuł jak płyta, Vera to ja – teraz możemy go posłuchać.

Vera to ja jako utwór trafił do serwisów streamingowych 6 grudnia 2023 roku i w tym samym dniu mogliśmy ujrzeć muzyczny wideo-klip na YouTube autorstwa Gohy Samohy Maszkiewicz. Premiera albumu 2 lutego 2024 roku.

VERA TO JA TO AUTORSKI PROJEKT ETNICZNY SKŁADAJĄCY ZE SZCZĘŚLIWEJ 13-TKI UTWORÓW INSPIROWANYCH PRAWDZIWĄ NATURĄ KOBIETY, KTÓRA CZERPIE SIŁĘ Z ZIEMI, Z WODY I Z KSIĘŻYCA. JEJ HISTORIA ZACZYNA SIĘ PRZY POCZĘCIU, PRZEZ RELACJE ZE ŚWIATEM, MĘŻCZYZNĄ, KOBIETĄ, CÓRKĄ AŻ PO ŚWIADOME ODEJŚCIE. ŻYCIE ZGODNE Z NATURĄ JEST JEDNOCZEŚNIE GŁĘBOKIE I PROSTE A TRUDNE TEMATY ZWYCZAJNIE OPOWIADANE ODCZAROWUJĄ TABU. TEKSTY NA KANWIE PRZYŚPIEWKI LUDOWEJ OPRAWIONE POETYCKO IDEALNIE WSPÓŁBRZMIĄ Z LIRĄ KORBOWĄ, JAK I Z LOOPAMI. INSTRUMENTY ETNICZNE EKLEKTYCZNIE DOGADUJĄ SIĘ Z OSIĄGNIĘCIAMI NOWOCZESNEJ TECHNOLOGII ŁĄCZĄC ŚWIAT STARY Z NOWYM, JAK W ŻYCIU KAŻDEJ KOBIETY BALANSUJĄCEJ NAJCZĘŚCIEJ NA KRAWĘDZI. BIAŁY ŚPIEW DOBRZE ODDAJE KOBIECĄ SIŁĘ LECĄCĄ MOCNYM GŁOSEM DO ŚWIATA I DO NIEBA. MĄDROŚĆ LUDOWA CZĘSTO ZASKAKUJE NAS SWOJĄ TRAFNOŚCIĄ I DOSADNOŚCIĄ, A PROSTE MELODIE ZAŚPIEWANE CZASEM TKLIWIE INNYM RAZEM PRZECINAJĄ SWOJĄ SIŁĄ PRZESTRZEŃ JAK NOŻEM. MOCNĄ INSPIRACJĄ BYŁA MI LEKTURA BIEGNĄCEJ Z WILKAMI CLARISSY PINCOLA ESTES, ALE I WŁASNE OBSERWACJE I DOŚWIADCZENIA. VERA TO JA I TY TEŻ. Z NATURĄ NIE WYGRASZ, WARTO SIĘ Z NIĄ DOGADAĆ!

źródło:allaboutmusic.pl