105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 czerwca 2024 - wtorek Imieniny: Marka, Elżbiety

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Muzyczne Radio Relax

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 czerwca 2024 - wtorek Imieniny: Marka, Elżbiety

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
18 czerwca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1690533600

Sinead O’Connor opublikowała przed śmiercią poruszający wpis

Artystka zmarła w wieku 56 lat.


26 lipca dotarły do nas smutne informacje o śmierci Sinead O’Connor. Irlandka zmarła w wieku 56 lat. „Z wielkim smutkiem informujemy o odejściu naszej ukochanej Sinead. Jej rodzina i przyjaciele są zdruzgotani i proszą o prywatność w tym bardzo trudnym czasie” – mogliśmy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu.

Półtora roku wcześniej Sinead dotknęła ogromna tragedia – jej 17-letni syn popełnił samobójstwo. „Mój piękny syn Nevi’im Nesta Ali Shane O’Connor, światło mojego życia, zdecydował dzisiaj zakończyć swoją ziemską walkę i jest teraz z Bogiem. Niech spoczywa w pokoju i niech nikt nie bierze z niego przykładu. Moje dziecko. Tak bardzo cię kocham. Proszę, bądź w pokoju” – pisała wówczas artystka.

W swoim ostatnim wpisie, który pojawił się w mediach społecznościowych 17 lipca, Sinead także nawiązała do Shane’a, przypominając o jego śmierci. „Od tamtej pory żyję jak nieumarłe, nocne stworzenie. Był miłością mojego życia, lampą mojej duszy. Byliśmy jedną duszą w dwóch połówkach. Był jedyną osobą, która kiedykolwiek kochała mnie bezwarunkowo” – przyznała.

 

Sinead O’Connor zaczęła swoją karierę muzyczną jako młoda artystka uliczna w Dublinie, gdzie jej głos przyciągał uwagę przechodniów. W 1987 roku wydała swój debiutancki album „The Lion and the Cobra”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i zdobył rozgłos wśród słuchaczy. Jednak to drugi album z 1990 roku, zatytułowany „I Do Not Want What I Haven’t Got”, przyniósł jej prawdziwą międzynarodową sławę. Na tym albumie znalazł się jej największy przebój – utwór „Nothing Compares 2 U”, który zdobył serca milionów ludzi na całym świecie i stał się hymnem rozczarowania i tęsknoty.

W ciągu swojej kariery Sinead O’Connor wydała kilkanaście albumów studyjnych, zyskując uznanie za swoje eksperymenty muzyczne i artystyczne podejście. Jej muzyka często dotykała ważnych tematów społecznych i politycznych, odzwierciedlając jej angażowanie się w sprawy humanitarne i walkę o prawa człowieka.

O’Connor ujawniała swoje problemy zdrowotne i emocjonalne, co stało się elementem jej otwartej i szczerej tożsamości artystycznej. Często wykorzystywała swoją sztukę jako środek wyrazu dla swoich osobistych doświadczeń i wewnętrznych rozterek.

Mimo różnych wyzwań, Sinead O’Connor pozostała jednym z najbardziej inspirujących głosów w muzyce i niezaprzeczalną ikoną artystyczną. Jej wyjątkowa kariera i odwaga w wyrażaniu swojego stanowiska uczyniły ją artystką, którą pamiętać będzie się na zawsze.

źródło: cgm.pl