105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

The Best Of PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
20 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1689174360

OSTATNI KONCERT ELTONA JOHNA

Artysta po ponad pięćdziesięciu latach kariery schodzi ze sceny muzycznej. Ostatni koncert muzyka odbył się w sobotę 8 lipca w Sztokholmie.


Elton John przez kilkadziesiąt lat swojej muzycznej kariery obdarował świat wieloma, wielkimi hitami, które znane są przez pokolenia jego fanów. Jego charyzma, kolorowe kreacje, zachowanie na scenie i wspieranie akcji charytatywnych tylko pomagały w byciu jedną z najpopularniejszych gwiazd na świecie. Do jego największych hitów należą I’m Still Standing, Rocket Man, Your Song czy Candle In The Wind.

Od 2018 roku przebywał w swojej ostatniej trasie koncertowej Farewall Yellow Brick Road, która liczyła aż 333 występy. Nazwa oraz promująca ją okładka nawiązywała do albumu Eltona – Goodbye Yellow Brick Road, wydanego w 1973 roku. Zakończenie trasy opóźniło się z powodu pandemii COVID-19. W maju bieżącego roku podano informację, że show muzyka przyniosła 887 milionów dolarów dochodu, stając się najbardziej dochodową trasą koncertową wszechczasów według Billboard.

Trasa zakończyła się w zeszły weekend, w sobotę 8 lipca w Szwecji w Sztokholmie na Tele2 Arena. Koncert oglądało na żywo ponad 40 tysięcy widzów. 76-letni artysta podziękował swoim fanom na Instagramie słowami:

CÓŻ TO BYŁA ZA PODRÓŻ, A TERAZ ZNAJDUJEMY SIĘ NA JEJ KOŃCU. DZIŚ JEST OSTATNIA NOC.

Elton John przyznał również, że nie wyklucza w przyszłości nowej muzyki. Jednakże, na ten moment wokalista chce skupić się na swojej rodzinie.

źródło: allaboutmusic.pl