105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 lutego 2024 - środa Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 lutego 2024 - środa Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
21 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1685785800

Bogatynia z dofinansowaniem na rozbudowę sieci ciepłowniczej

W Elektrowni Turów podpisano umowę na dofinansowanie w wysokości blisko 6 mln zł z NFOŚiGW na rozbudowę sieci ciepłowniczych w dzielnicy Bogatyni - Trzcińcu.


Inwestycja pozytywnie wpłynie na poprawę jakości powietrza w mieście i ograniczy zjawisko smogu. Umowę w sprawie wsparcia tej proekologicznej inwestycji podpisał  wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski i zarząd Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Bogatyni, przy obecności Marzeny Machałek, wiceminister w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Ireneusza Zyski, wiceministra w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, senatora Rafała Ślusarza i Wojciecha Dobrołowicza, Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia.

Przedsiębiorstwo Energii Energetyki Cieplnej w Bogatyni, dla którego Elektrownia Turów jest jedynym dostawcą ciepła, do tej pory ogrzewało ponad 90% miasta i gminy Bogatynia - to jest około 1800 punktów odbioru w tym szkoły przedszkola żłobki przychodnie szpitale w Bogatyni firmy, wspólnoty mieszkaniowe i osoby indywidualne. Ekologiczne ciepło systemowe wyprodukowane w Elektrowni Turów dotrze docelowo do ponad 120 nowych gospodarstw domowych w położonym pomiędzy elektrownią i kopalnią Trzcińcu. List intencyjny ws. uciepłownienia Trzcińca podpisano dwa lata temu. Od tamtego czasu Elektrownia Turów podjęła się budowy nowego odcinka sieci ciepłowniczej o długości ok. 400 m oraz przyłącza. Podpisane teraz porozumienie ws. dofinansowania pomoże bogatyńskiemu PECowi zrealizować kolejny etap tej inwestycji czyli stworzyć przyłącza ciepłownicze. To ważna inwestycja dla mieszkańców Bogatyni, która poprawi jakość powietrza. Mówi Marzena Machałek, wiceminister w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Zdjęcia