105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 lipca 2024 - niedziela Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 lipca 2024 - niedziela Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

!!! Słuchasz nas online i dziś tylko cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
14 lipca 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1678712820

Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczną dawnego targowiska Flora


Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczną zagospodarowania terenu dawnego targowiska Flora w centrum Jeleniej Góry. Wpłynęło 10 prac a wygrał projekt "Zielony kwartał" Alicji Maculewicz z Poznania. Autorka została zaproszona do negocjacji w sprawie opracowania projektu i dzisiaj (13.03) pojawiła się w Ratuszu gdzie prezentowała swoją koncepcję przyszłej "Flory". Na spotkaniu pojawiło się też kilkunastu mieszkańców Jeleniej Góry chcących zabrać głos w tej sprawie. 
Rozstrzygnięcie konkursu nie oznacza, że dokładnie tak będzie wyglądał teren po dawnym targowisku - mówi architekt Alicja Maculewicz. Miasto zaproponuje projektantce w trybie negocjacji opracowanie ostatecznego projektu i, być może, wskaże jeszcze dodatkowe rozwiązania do uwzględnienia.

Gwoli wyjaśnienia co to jest ów bindaż o którym mówił Prezydent Jeleniej Góry. Jest to aleja obsadzona obustronnie drzewami lub pnączami, których pędy splatają się ze sobą nad drogą czy aleją tworząc sklepienie. Rośliny tworzące bindaż mogą być formowane za pomocą odpowiedniej konstrukcji lub tylko poprzez odpowiednie cięcie, związywanie i splatanie pędów. 

 


Zdjęcia