105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1678712820

Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczną dawnego targowiska Flora


Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczną zagospodarowania terenu dawnego targowiska Flora w centrum Jeleniej Góry. Wpłynęło 10 prac a wygrał projekt "Zielony kwartał" Alicji Maculewicz z Poznania. Autorka została zaproszona do negocjacji w sprawie opracowania projektu i dzisiaj (13.03) pojawiła się w Ratuszu gdzie prezentowała swoją koncepcję przyszłej "Flory". Na spotkaniu pojawiło się też kilkunastu mieszkańców Jeleniej Góry chcących zabrać głos w tej sprawie. 
Rozstrzygnięcie konkursu nie oznacza, że dokładnie tak będzie wyglądał teren po dawnym targowisku - mówi architekt Alicja Maculewicz. Miasto zaproponuje projektantce w trybie negocjacji opracowanie ostatecznego projektu i, być może, wskaże jeszcze dodatkowe rozwiązania do uwzględnienia.

Gwoli wyjaśnienia co to jest ów bindaż o którym mówił Prezydent Jeleniej Góry. Jest to aleja obsadzona obustronnie drzewami lub pnączami, których pędy splatają się ze sobą nad drogą czy aleją tworząc sklepienie. Rośliny tworzące bindaż mogą być formowane za pomocą odpowiedniej konstrukcji lub tylko poprzez odpowiednie cięcie, związywanie i splatanie pędów. 

 


Zdjęcia