105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 lipca 2024 - niedziela Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 lipca 2024 - niedziela Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

!!! Słuchasz nas online i dziś tylko cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
14 lipca 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1678990020

Muzyka Def Leppard w orkiestrowym wydaniu

Królowie rocka z zespołu Def Leppard połączyli siły z kultową Królewską Orkiestrą Filharmoniczną (Royal Philharmonic Orchestra).


Efekt tego połączenia usłyszymy na albumie „Drastic Symphonies”, który ukaże się 19 maja. Wydawnictwo zapowiada utwór „Animal”.

Zespół jest ogromnie podekscytowany premierą płyty. Muzycy byli zdeterminowani, aby na nowo odkryć formułę symfonicznego rocka. Ich odważne podejście do muzyki i drastyczne zmiany w kultowych piosenkach z pewnością się opłacą.
 
Najnowszy album jest nostalgiczną podróżą w czasie dla zagorzałych fanów zespołu oraz ukłonem w stronę tych, którzy w latach 80. mieli szansę dorastać z Def Leppard w tle. Nowych, młodszych fanów bez wątpienia przyciągnie magia, którą znają głównie z gier i filmów o przygodach Jamesa Bonda.
Zespół nie tylko podjął się przeróbki najpopularniejszych piosenek, ale i tych, które nie otrzymały wcześniej wystarczającej uwagi. Oryginalne nagrania zyskały drugie życie dzięki orkiestrze oraz nowym nagraniom wokali i gitar. W niektórych momentach 63-letni Joe Elliott występuje nawet w duecie z 22-letnim sobą.
Joe Elliott komentuje: – Def Leppard zawsze lubił działać na przekór oczekiwaniom – chociażby łącząc siły z takimi artystami jak Tim McGraw, Taylor Swift czy Alison Krauss. Gdy tylko otrzymaliśmy ofertę ponownej pracy nad niektórymi z naszych poprzednich wydawnictw z Królewską Orkiestrą, natychmiast się zgodziliśmy. Nie jesteśmy może pierwszym zespołem, który tego dokonał, jednak nie mogliśmy przepuścić takiej okazji!
Partie orkiestrowe RPO w aranżacji Erica Gorfaina nagrano w marcu ubiegłego roku w londyńskim Abbey Road Studios. Produkcją zajęli się Def Leppard, Ronan McHugh i Nick Patrick, uznany producent kilku albumów Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej i nie tylko, w tym „A Brand New Me” Arethy Franklin czy „If I Can Dream” Elvisa Presleya.
Phil Collen, gitarzysta zespołu, mówi: – Byliśmy zaszczyceni, kiedy zaproponowano nam nagranie orkiestrowego albumu z Królewską Orkiestrą Filharmoniczną. Nie chcieliśmy jednak, żeby do naszych nagrań po prostu dodano orkiestrę. Postanowiliśmy stworzyć coś wyjątkowego: połączyć klasykę z nową aranżacją, w wyniku czego powstało „Drastic Symphonies”. Nagraliśmy więc nowe partie, zremiksowaliśmy poprzednie dźwięki, a nawet wyciągnęliśmy niektóre instrumenty, żeby orkiestra mogła odetchnąć. Dosłownie stworzyliśmy nową płytę.
Grupa nie ukrywa entuzjazmu: – To była praca zespołowa, która zajęła kilka dobrych miesięcy. Ten album składa się z naszych największych hitów i nie tylko – są tu też niesłyszane wcześniej utwory. Jesteśmy bardzo dumni z efektu końcowego. Jest doskonały.
Album „Drastic Symphonies” ukaże się w kilku wersjach. Część z nich zawierać będzie dodatkowy utwór „ Have You Ever Needed Someone So Bad”.
Tracklista:
1. Turn To Dust
2. Paper Sun
3. Animal
4. Pour Some Sugar on Me (Stripped)
5. Hysteria
6. Love Bites
7. Goodbye For Good This Time
8. Love 
9. Gods Of War
10. Angels (Can’t Help You Now)
11. Bringin’ On the Heartbreak
12. Switch 625
13. Too Late for Love
14. When Love & Hate Collide
15. Kings Of the World
16. Have You Ever Needed Someone So Bad (Bonus Track)
Dyskografię Def Leppard zamyka album „Diamond Star Halos”, który ukazał się w maju ubiegłego roku. Krążek zdobył uznanie krytyków oraz podbił światowe listy przebojów, stając się ich ósmym albumem w Top 10. 2023 rok otworzyli nową muzyką do produkcji Netflixa „Bank of Dave”, a Joe Elliott gościnnie zaśpiewał w utworze Ghost „Spillways”.
Niedługo po udanym tournée w Ameryce Północnej, na które sprzedano 1,3 miliona biletów, legendy rocka Def Leppard i Mötley Crüe zapowiedzieli światową trasę „The World Tour”. 31 maja artyści zawitają do krakowskiej TAURON Areny.
Def Leppard to twórcy ponadczasowych rockowych hymnów i członkowie Rock and Roll Hall of Fame. W trakcie trwającej ponad 40 lat kariery, zespół sprzedał 100 milionów płyt. Są jedną z zaledwie 5 rockowych grup w historii, których dwie studyjne płyty rozeszły się w nakładzie 10 milionów sztuk zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii.
W skład Def Leppard wchodzą Joe Elliott (wokal), Phil Collen (gitara), Rick Savage (bas), Vivian Campbell (gitara) i Rick Allen (perkusja). Ich najlepiej sprzedające się albumy „Pyromania” i „Hysteria” zawierają takie hity, jak „Rock of Ages”, „Pour Some Sugar on Me” czy „Foolin”.
 
źródło:universalmusic.pl