105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 kwietnia 2024 - czwartek Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 kwietnia 2024 - czwartek Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
18 kwietnia 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1642675715

Years & Years z nowym utworem „Sooner or Later”

Years & Years tuż przed premierą albumu „Night Call” (premiera 21 stycznia) prezentuje utwór „Sooner or Later”.


Źródło: Universal Music Polska

Album „Night Call” promują single oraz „Starstruck”, „Sweet Talker” (with Galantis). „Sooner Or Later” to ostatni utwór ujawniony przed premierą płyty. Olly Alexander planuje także trasę koncertową „The Night Call Tour”, która obejmuje m.in. koncert na słynnym stadionie Wembley 26 maja.

„Sooner or Later” uzewnętrznia gniew skierowany w stronę mężczyzn, którzy pogrywają z twoimi uczuciami. Muzycznie to kawałek hedonistycznego popu. Years & Years w typowy dla siebie sposób rozprawia się z dawnymi kochankami, a jednocześnie przejmuje kontrolę: „You’ll be the death of me… I’m gonna break you”.

 
 
Od ikonicznej już okładki, przez taneczne bity i świeże brzmienie, „Night Call” to odświeżający nowy rozdział dla Years & Years. Na całej płycie Olly Alexander używa swojego artystycznego potencjału, by przekraczać granice bycia gwiazdą głównego nurtu. Muzyczną inspiracją były dla niego m.in. pionierskie postaci takie jak Sylvester czy ikony francuskiego house’u. Tematycznie Alexander sięgnął po fascynację postacią syreny, która zwodzi mężczyzn na pokuszenie. „Night Call” to między innymi album o poszukiwaniu miłości (lub kochanka), by ostatecznie stwierdzić, że najważniejsze jest odnalezienie siły w sobie samym. Ucieleśniając nową perspektywę charakteru – jak Ritchie w „Bo to grzech” – utwory napisane przez Olly’ego zacierają granice między fantazją i rzeczywistością. Łączą je jednak eksploracje życie queer. Hedonistyczne i eskapistyczne „Night Call” chwyta radość i oczekiwanie na wyjście na miasto, bo – jak mówi sam Olly: – Pisałem ten materiał z poziomu swoich czterech ścian. Chciałem znaleźć tak dużo przyjemności w muzyce, jak to tylko możliwe.
Jako Years & Years, Olly Alexander stał się jednym z najbardziej pionierskich wykonawców na współczesnej scenie popowej. Na koncie ma dwa świetnie przyjęte albumy, jest wokalistą, aktorem, ikoną mody i kulturalnym awangardzistą. Zdobył 5 nominacji do BRIT, a jego piosenki zgromadziły ponad 4,4 miliarda streamów. Alexander może pochwalić się także występami w tak prestiżowych salach jak O2 czy Wembley Arena. Jednocześnie Olly stał się nieustraszonym głosem pokolenia, poruszając publicznie kwestie zdrowia psychicznego czy problemów dotykających społeczności LGBTQ+. To wszystko doprowadziło go do nagrania „Night Call” – najważniejszej dotąd płyty Years & Years.
 

Universal Music Polska years & years sooner or later night call