105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
20 lipca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1630678918

Piątkowe płytowe premiery! Tych albumów możecie już szukać w sklepach muzycznych!

Imany, Imagine Dragons, Kombii, Happysad, to tylko kilka płytowych propozycji, które doczekały się wydania.


KOMBII - 5 

Po 5 latach przerwy zespół Kombii powraca z nowym albumem. "To trwało dość długo, było sporo różnych perturbacji i na koniec jeszcze pandemia... ale jest!!!komentuje Grzegorz Skawiński.
Na płycie znajduje się 11 premierowych utworów oraz kilka bonusów. "Płytę podzieliliśmy między dwóch producentów, co zaowocowało dwoma odsłonami naszego brzmienia... Jedna część ewidentnie nawiązuje do lat 80-tych i jest mocno elektroniczna, a druga pop-rockowa, bardziej gitarowa, co jest przecież dla nas naturalne. Poruszamy się swobodnie w obu stylach..... . Przy płycie pracowało sporo osób i zaproszonych gości, "starzy" i "nowi" twórcy tekstów. Zaprosiliśmy do współpracy zupełnie nowych producentów i realizatorów... Pracowało nam się znakomicie! Myślimy, że to będzie słychać na płycie!".

...........................................

IMANY - VOODOO CELLO

"Voodoo Cello" to kilkanaście coverów znanych przebojów zaśpiewanych, zaaranżowanych, zarejestrowanych i wyprodukowanych osobiście przez Imany. Artystce towarzyszy zespół składający się jedynie z 8 wiolonczelistów. W tych niesamowitych wersjach usłyszymy m. in. Wonderful Live, The A Team czy Like a Prayer.
Jak dotąd nikt nie nagrał albumu na osiem wiolonczel i jeden wokal. Czy to tylko kaprys? Bynajmniej. Smyki urzekły Imany już przed dziesięciu laty, gdy po raz pierwszy usłyszała Vitamin String Quartet w fantastycznych wykonaniach utworów innych artystów. Uznała, że do stworzenia jej najnowszego albumu w zupełności wystarczą wiolonczele z prostym akompaniamentem wokalnym. Osiem wiolonczel daje ogrom możliwości brzmieniowych – od basów po wioliny. "Czasami ma się wrażenie, że to nie smyki, tylko instrumenty dęte albo gitary elektryczne... Grają, jakby były nawiedzone". W swoich coverach Imany zaczarowała ten fascynujący i niedoceniany instrument, jakby odprawiła nad nimi voodoo. A ponieważ uwielbia brzmienie "Voodoo Child" Hendrixa, zatytułowała swój album "Voodoo Cello".
Na płycie znalazły się utwory klasyczne, które zachwyciły artystkę przed laty, oraz takie, które zdobyły jej serce niedawno. "Żeby cover był dobry, trzeba go potraktować jak swój własny utwór. Zaczynając pracę nad piosenką, śpiewam ją i gram na gitarze. Znajduję tonację, która mi odpowiada, zmieniam tempo i... słucham tekstu. Nie śpiewam słów, w które nie wierzę". W tym procesie zdarza się jej "pogłębiać" piosenki lekkie lub rozjaśniać utwory mroczniejsze i bardziej melancholijne. Magia powstaje wtedy, gdy starannie dopracowany utwór zaczyna wydawać się spontaniczny, bezpośredni i surowy, jednak nie popada w szorstkość. Jest jak naturalny kryształ, nie wymagający polerowania. Z tych składników powstaje brzmienie, które budzi radość, dotyka nas lub zaskakuje. Bezwiednie zaczynamy tańczyć, lub odpływamy w marzenia na jawie...

...........................................

IMAGINE DRAGONS - MERCURY - ACT.1

"Mercury – Act 1" to piąty studyjny album Imagine Dragons. Grupa pracowała nad albumem ze słynnym producentem Rickiem Rubinem. Na "Mercury – Act 1" Imagine Dragon porzuca naładowane metaforami teksty na rzecz emocjonalnych skrajności, nie powstrzymując się przed niczym. Tytuł został zainspirowany słowem "mercurial" w znaczeniu czegoś zmiennego, żywego, nieprzewidywalnego. Dotychczasowy dorobek Imagine Dragons to ponad 40 mln sprzedanych albumów, 50 mln sprzedanych singli i 60 miliardów streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: "Believer", "Thunder" oraz "Radioactive".

...........................................

HAPPYSAD - ODRZUTOWCE I KOWERY

"Odrzutowce i kowery" to dwupłytowe wydawnictwo Happysad zawierające 14 utworów podsumowujących 20 letnią działalność zespołu. Nie jest to jednak zwykły zbiór "greatest hits". Odrzutowcami nazwano utwory nigdy wcześniej nie publikowane, które z różnych względów nie miały szczęścia znaleźć się na regularnych płytach, a kowery to najbardziej znane utwory Happysad po odważnym liftingu aranżacyjnym. Całość nagrana została między sierpniem 2020 a marcem 2021 w warszawskim studiu Black Kiss Records pod okiem Arka Kopery i Mariusza Obijalskiego.

...........................................

BECKY HILL - ONLY HONEST AT THE WEEKEND

Becky Hill prezentuje debiutancki album "Only Honest at the Weekend". Na albumie duety z takimi gwiazdami jak David Guetta, Topic czy 220 Kid. Becky to jedna z najbardziej rozchwytywanych kompozytorek w UK. Jest współautorką takich hitów jak "Wish You Well" Sigali czy "Lose Control" Meduzy x Goodboys. Dużym sukcesem songwriterskim artystki jest również przebój "All Day and Night" Jaxa Jonesa, Martina Solveiga i Madison Beer. Aż dwanaście singli, które współtworzyła, trafiło do Top 40 UK Official Singles Chart, w tym dwa do Top 10, a jeden na szczyt listy. Dziewięć z tych utworów ma status platyny. W Spotify artystka ma ponad 2 miliardy streamów, a miesięcznie może liczyć na 14 mln słuchaczy.