105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

The Best of HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 kwietnia 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1623659572

Tesher i Jason Derulo w TikTokowym hicie!

Bollywood spotyka Hollywood. Tesher i Jason Derulo w nowej wersji „Jalebi Baby”.


_________________________

Źródło: Universal Music Polska

 

Kanadyjsko-indyjski raper i producent Tesher oraz wielokrotnie nagradzany wokalista i songwriter Jason Derulo włączą siły w nowej wersji hitu Teshera „Jalebi Baby”.

Oryginalna wersja to hit TikToka, który przekroczył już 100 mln streamów na całym świecie. Utwór nazywany jest mieszanką „Despacito” i Panjabi Mc.

– Moim celem zawsze było łączenie kultur oraz tworzenie takiej muzyki, z której wszyscy mogą się cieszyć, bez względu na język czy pochodzenie. Patrząc na to, że „Jalebi Baby” ma fanów na całym świecie czy też, że na zestawieniu Billboard pojawiają się piosenki, które nie są po angielsku, pokazuje. że słuchacze są nie tylko otwarci na nowe i wyjątkowe brzmienia, oni ich wręcz się domagają mówi Tesher.

 
Jalebi Baby”, które swoją nazwę zaczerpnęło od popularnej w Azji Południowej słodkiej przekąski, pierwotnie ukazało się w 2020. Chwytliwy refren oraz naturalna mieszanka angielskiego i pendżabskiego połączona z latynoską produkcją sprawiły, że piosenka szybko stała się wiralową sensacją, trafiając na szczyt zestawień Shazam w ponad 25 krajach oraz inspirując miliony filmów w mediach, w tym m.in. na TikToku. Utwór do tej pory zgromadził ponad 100 mln streamów.
 
 
Tesher podpisał międzynarodowy kontrakt z Capitol Records w partnerstwie z Universal Music India. Devraj Sanyal, CEO Universal Music Group India & South Asia mówi: – Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać Teshera w światowej rodzinie UMG. Jego muzyka ma unikatowy pierwiastek, a za sprawą wydanych wcześniej utworów czy remiksów, Tesher zdążył już zgromadzić wielu fanów w mediach społecznościowych. Wspólne z Capitol Records w LA zrobimy wszystko, by twórczość artysty docierała do nowych fanów w Indiach, Azji Południowej i całej diaspory, ale też by mogła trafić do nowych słuchaczy i na inne rynki, korzystając z możliwości, jakie daje obecność UMG w ponad 60 krajach na całym świecie.
W ostatnich latach Universal Music India z powodzeniem promuje artystów hip-hopowych lub innych gatunków, niezwiązanych z muzyką Bollywood.
 
Tesher to raper, wokalista, kompozytor, producent i inżynier miksujący, który wprowadza elementy kultury Azji Południowej do swojej twórczości w nietuzinkowy sposób. Wychował się w Kanadzie, ale z silnym dziedzictwem kultury Indii. Idąc w ślady artystów k-pop i latino, Tesher tworzy pomosty między różnymi kulturami, łącząc narrację i swoją południowo-azjatycką tożsamość w innowacyjnej muzyce.
 
Po latach udostępniania muzyki na YouTube i Soundcloud, Tesher zyskał rozgłos za sprawą remiksu wielkiego hitu Lil Nas X „Old Town Road” ft. Billy Ray Cyrus. W swojej wersji użył sampli z „Ramta Jogi”, kompozycji AR Rahmana z wielkiego hitu Bollywood. „Young Shahrukh”, utwór hip-hopowy inspirowany słynnym aktorem Bollyowood Shah Rukh Khanem, okazał się kolejnym wiralowym hitem Teshera i był pierwszym, który dotarł na szczyt BBC Asian Music Chart po premierze w 2020 roku.
 
Stojąc na czele globalizacji muzyki, Tesher to jednocześnie człowiek wschodu i zachodu. Jego kariera weszła na nowy poziom, gdy podłożył własny wokal do nowej wersji „Yummy” Justina Biebera. Wtedy stał się hitem TikToka oraz Instagrama, a fani błagali go wręcz o wydanie autorskiego utworu. Z tak wielkim wsparciem ze strony społeczności, Tesher nabrał pewności siebie i wydal „Jalebi Baby”. Teraz czas na wersję z gościnnym udziałem Jasona Derulo.

muzyczne radio HitPlaneta Poland Universal Music Polska powerplay music news online jason derulo fm radio tesher jalebi baby