105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
14 czerwca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1596620830

Muzyczne Radio: Poznajcie bliżej - ROXEN - nowa twarz na europejskiej scenie pop!

Co ją łączy z Roksaną Węgiel oprócz podobieństwa? Występ na Eurowizji. Co wyróżnia ją na scenie? Niepodrabialny styl! Poznajcie bliżej nowe objawienie z Rumunii


Roxen to nietuzinkowa artystka obdarzona głębokim, unikatowym głosem, której muzykę charakteryzuje rozmarzone brzmienie. Jej piosenki i teksty tworzą jedyny w swoim rodzaju świat, gdzie wszystko wydaje się możliwe.
Artystka zyskała rzeszę fanów na całym świecie za sprawą startu w tegorocznej Eurowizji. Tuż po ukazaniu się utworu „Alcohol You” stała się jedną z faworytek konkursu, który niestety został odwołany. 

ALE KIM TAK WŁAŚCIWIE JEST ROXEN ?

No właśnie. Wielu, widząc ją po raz pierwszy myślało, że to nasza Roksana Węgiel. Nic bardziej mylnego. 

Roxen urodziła się w Cluj, w Rumunii. Zaczęła śpiewać gdy miała 7 lat. Wygrała kilka muzycznych konkursów i od początku wiedziała, że muzyka to jej życie i wybawienie. Gdy była dzieckiem ciągnęło ją do różnych artystycznych zajęć - pisania i publikowania książek, śpiewania na szkolnych festiwalach, aktorstwa, pisania sztuk teatralny a w końcu i kręcenia ich. Zawsze czuła, że jej miejsce jest na scenie. Dla Roxen każde muzyczne doświadczenie to nowa podróż do innego wymiaru. Jej muzyczna aura jest niczym zaklęcie, które generuje zupełnie nowy świat. Świat gdzie życie nie jest czarno-białe, świat gdzie widać tęcze.
Wiosną 2020 roku Roxen miała 2 piosenki w top 10 radiowych przebojów w Rumunii - "You don't love me" i "Ce-ti canta dragostea". 

"You don’t love mefeat. Sickotoy hipnotyzuje, wciągając do unikatowego świata clubbingu i nocnego życia. Kilka tygodni po premierze, piosenka trafiła na playlisty największy rozgłośni radiowych we Francji, w Meksyku, USA, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Bułgarii, Litwie, Kosowie, Słowenii, Kazachstanie, Estonii i Mołdawii. Ponadto zgromadziła 15 milionów odsłon na YouTube.
Lato 2020 to dla Roxen nowy hit "Spune-mi", który po pierwszym miesiącu miał już 5 milionów wyświetleń na YouTube i piął się w górę na listach przebojów. Teledysk do "Ce-ti canta dragostea" ma już 25 milionów odsłon na YouTube i okupuje szczyt radiowej listy przebojów od ponad 8 tygodni.
Roxen uważa, że jej muzyka to rodzaj terapii nie tylko dla niej, ale i jej fanów, a rozmarzony vibe i kosmiczny wygląd tylko w tym pomagają. W zamyśle wokalistki piosenki, które tworzy, powinny mieć iście leczniczą moc i wprowadzać harmonię. Muzyka Roxen, niczym miłość, jest uniwersalna.

MIAŁA BYĆ EUROWIZJA, ALE...

1 marca rumuńska publiczność i jury wybrali Roxen, by w maju 2020 roku z piosenką "Alcohol You" reprezentowała Rumunię podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie. To jeden ulubionych i najbliższych sercu Roxen utworów, który traktuje o błogich chwilach, gdy naprawdę nawiązujemy więź ze sobą.

"Alcohol You" idealnie współgra z przesłaniem, które niesie Roxen, stawiając czoła rzeczywistości i samej sobie. To piosenka o związku Roxen z samą sobą, o poszukiwaniu i odnajdywaniu równowagi oraz odrzucaniu hałasu, agitacji oraz pozornych dramatów.
"Alcohol You" to coś więcej niż piosenka. To cześć historii Roxen, zaśpiewana pięknie i z emocjami.
"Chcę być iskrą, która roznieca ogień w życiu innych. I zachęcam wszystkich, by robili to samo. Świat będzie wtedy znacznie milszym miejscem".

Potwierdzono już jednak, że Roxen powróci w przyszłorocznej edycji ESC.

HOW TO BREAK A HEART

Roxen prezentuje swój wyjątkowy, niepodrabialny styl w nowej piosence "How to Break a Heart", której słowa i klip idealnie współgrają z charakterem nagrania. 

"To jedna z moich ulubionych piosenek, dlatego nie mogłam się doczekać jej premiery. Mam nadzieję, że Wam się spodoba i trafi na Wasze playlisty. Mimo przesłania, to utwór z pozytywnym klimatem, porywający do tańca, taki, którego chce się słuchać na okrągło. Czekam niecierpliwie na reakcje i jeszcze raz dziękuję za wszystko. Kocham Was" - powiedziała Roxen

Autorami najnowszego singla „How To Break a Heart” są Teodor Runsiö, Frans Torell, Elin Bergman i Seb Daniel, a za produkcję kawałka odpowiada Seb Daniel. Teledysk wyreżyserował San, dyrektorem kreatywnym był Paul Tacu, a za produkcję odpowiadało Loops Production.

Nie przegap nowego singla od Roxen na antenie Muzycznego Radia. Słuchaj HitPlanety od poniedziałku do soboty między 17:00 a 20:00
..........................................................

ROXEN W SIECI: FACEBOOK :: INSTAGRAM

__________________________________

Źródło zdjęć: Materiały prasowe / Warner Music Poland
Biografia / informacje: Warner Music Poland