105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 kwietnia 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1703246520

Dominik Dudek i Kayah w duecie

Posłuchaj “Na co mi to” i obejrzyj teledysk.


Koniec roku to moment podsumowań. Często zadajemy sobie pytanie “na co mi to?” – i właśnie na nie starają się odpowiedzieć Dudek i Kayah.

Miniony 2023 rok był dla Dominika Dudka przełomowy i niezwykle pracowity. Postanowił zakończyć go mocnym uderzeniem – duetem nagranym z ikoną polskiej sceny muzycznej, Kayah. Tym samym spełnił kolejne ze swoich wielkich marzeń. Już jako dziecko zasłuchiwał się w jej płytach “Kamień” i “Zebra”, a “Nie ma, nie ma ciebie” to zdecydowanie jeden z najważniejszych utworów w jego życiu.

Jak doszło do współpracy Dudka i Kayah przy “Na co mi to”? Piosenka powstała kilka lat temu i pierwotnie miała inne przesłanie.

„Na co mi to” jest piosenką, która powstała kilka lat temu w trudnym momencie mojego życia. Często zastanawiałem się na co mi to wszystko, ta muzyka, ta kariera, przecież i tak nic z tego nie będzie. Myślę, że bardzo wiele osób ma w życiu moment kiedy zadaje sobie właśnie takie pytanie i smutne jest to, że wiele osób w tym momencie rezygnuje.

Kiedy pojawił się pomysł stworzenia duetu, od razu zaproponowałem Kayah. Nie liczyłem za bardzo, że się uda – a jednak. „Na co mi to” nabrało nowego znaczenia i świeżości dzięki Kasi. Pełni w nim rolę mojej mentorki i pokazuje “na co mi to”. Teraz wiem, że w życiu warto jest mieć osobę, która Cię będzie wspierać – nawet samą obecnością – mówi o swoim singlu i współpracy Dudek.

Dominika zauważyłam już podczas preselekcji do Eurowizji 2023. Miał w sobie to coś, co przyciągnęło moją uwagę i sprawiło, że się nim zainteresowałam. Kiedy nieśmiało wysunął propozycję stworzenia wspólnego numeru, nie zastanawiałam się ani sekundy. Wielokrotnie pytałam go: “no i na co Ci ten duet?”, ale nie będę ukrywać, że jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Dominikiem oraz z tego jak brzmi ten numer. Mam nadzieję, że Państwu również się spodoba – powiedziała o duecie Kayah.

„Na co mi to” to dziewiąty utwór Dominika Dudka wydany w 2023 roku. Był to zdecydowanie udany rok, jeśli chodzi o koncerty, ale też obecność w radiach, gdzie single „Be Good” oraz „Idę” królowały przez długie miesiące, docierając do TOP15 polskiego AirPlaya. Artysta każdą wolną chwilę spędza pracując nad nowymi utworami, bo jak sam mówi, chciałby wydać swój debiutancki album w nadchodzącym 2024 roku.

źródło: cgm.pl