105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

House20

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
13 czerwca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1714117860

Przyjazne dusze („Spirit level”) w jeleniogórskim teatrze

Spektakl w przekładzie Elżbiety Woźniak powstał e reżyserii zbiorowej pod opieką artystyczną dyrektora teatru Tadeusza Wnuka.


– Czy tu straszy?

  • Straszy? …Hahaha…. Ależ skąd!…
  • Szkoda… Bardzo bym chciała mieszkać w domu z duchami…”

Czy Mary na pewno wie, o czym mówi? Czy nie wystraszy się, kiedy duchy zamieszkujące dom, do którego właśnie wprowadziła się z Simonem, swoim świeżo poślubionym mężem, przejmą kontrolę nad ich życiem?

Co z tym wszystkim ma wspólnego Anioł Stróż Suzie i czy wątpiący pisarz Jack Cameron uratuje rodzinę Mary? O tym wszystkim przekonają się Państwo przychodząc na „Przyjazne dusze”. To urocza, pełna ciepła i humoru komedia w której świat duchowy przenika rzeczywistość.

 

„- Mary, posłuchaj mnie. Tylko stuknięci wierzą w duchy i zjawy. Potwór z Loch Ness nie istnieje, wróżki też nie, okey?

  • A święty Mikołaj?….”

Akcja rozgrywa się wśród nowych mieszkańców domu pod Londynem. Małżeństwo w średnim wieku gine w wypadku. Jack jest ateistą, więc oboje jako duchy wracają do swego domu pod Londynem, który w międzyczasie sprzedany został początkującemu pisarzowi kryminałów, rozsmakowanemu w literaturze klasy B, i jego spodziewającej się dziecka żonie. Z czasem antypatia „starych" lokatorów do nowych zaczyna ustępować miejsca zaangażowaniu w ich sprawy. Do akcji wkroczy też Anioł Stróż.

Parę duchów grają Andrzej i Magdalena Kępińscy, a młodych małżonków – Tomasz Marczyński i Maria Adamska. W przedstawieniu występują także: Jacek GrondowyIwona Lach i Małgorzata Osiej–Gadzina.

Zapraszamy w piątek i sobotę na godzinę 19.00 i w niedziele o 18.00.