105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
13 czerwca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1714989420

Jeden festiwal, trzy kraje

Blisko 100 wydarzeń kulturalnych w 11 miejscowościach na Trójstyku – tak zapowiada się Nyski Festiwal Filmowy.


 

  • W 21. edycji  festiwalu zaprezentujemy imponującą liczbę 90 filmów, które będą wyświetlane w 19 kinach w 11 miejscowościach trzech sąsiednich krajów. To święto filmu zaprezentuje nie tylko produkcje z Polski, Czech, Niemiec, ale i z innych krajów Europy Wschodniej, tworząc unikalną platformę wymiany kulturalnej – mówi Ola Staszel, dyrektorka Nyskiego Festiwalu Filmowego.
  • W programie znalazły się zarówno filmy fabularne, dokumentalne, jak i krótkometrażowe, które będą rywalizować w trzech głównych konkursach. Projekcje filmowe odbywać się będą m.in. w kinie Poza Nowa w zgorzeleckim Miejskim Domu Kultury, w Zielonych Wiosłach w Sieniawce, w kinie Camillo w Görlitz, czy w kinie Varšava w Libercu.

Na seanse do kina Poza Nowa w Zgorzelcu zaprasza Mariusz Tokarczyk. - Bilety będzie można kupić w kasie również przed seansami - mówi Tokarczyk.  

Oprócz pokazów filmowych, uczestnicy mogą spodziewać się bogatego programu towarzyszącego, w tym wystaw, koncertów oraz wieczorów autorskich. - Wśród nich szczególnie polecamy występy takich artystek jak Barbara Morgenstern, czy ukraińskiej raperki alyona alyona, które swoimi występami podkreślają wielokulturowy charakter festiwalu - dodaje Staszel.

 Nyski Festiwal Filmowy w tegorocznej edycji prezentuje specjalną sekcję filmową „Female Perspectives”, w której pokazane zostaną kobiece spojrzenia na nasze społeczeństwa. Wszystkie filmy tej sekcji zostały wyreżyserowane przez kobiety, a prezentują silne i wpływowe postaci żeńskie.

Festiwal cieszy się również międzynarodowym uznaniem dzięki swoim wyjątkowym lokalizacjom, jak chociażby Centrum Panorama w czeskim Varnsdorfie, gdzie filmy będą wyświetlane w technologiach 70mm i 35mm w 3D. Będzie to wyjątkowa okazja do zobaczenia filmów w tak rzadko dostępnych formatach. 

 Uroczysta ceremonia wręczenia nagród „Nyskich Ryb” odbędzie się 18 maja w Kühlhaus Görlitz. Nagrody zostaną przyznane nie tylko za najlepsze filmy w głównych kategoriach, ale także  m.in. za kreację aktorską, najlepszy scenariusz i najlepszą scenografię. 

 Pełny program festiwalu oraz informacje o biletach dostępne są na oficjalnej stronie internetowej www.neissefilmfestival.net. Program (w trzech językach: polskim, niemieckim i czeskim) w formie małej książeczki dostępny jest w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Nie przegapcie okazji do przeżycia tej wyjątkowej, międzynarodowej imprezy filmowej w sercu Europy!