105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1712769300

Zielona Przyszłość Pogranicza - Polsko-Saksoński Projekt Wspierający Lepsze Zarządzanie Współpracą

Z nowym rokiem Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., rozpoczęła realizację projektu "Zielona Przyszłość Pogranicza".


Partnerami projektu są niemieckie organizacje Technologie- und Gründerzentrum Bautzen GmbH oraz Hochschule Zittau/Görlitz. Inicjatywa ta otrzymała wsparcie finansowe w ramach Programu Współpracy Interreg Polska - Saksonia na lata 2021-2027.

Celem projektu, jak mówi Hubert Papaj Prezes KARR, jest wykorzystanie szans i możliwości wynikających ze zmian strukturalnych w obszarze transformacji energetycznej, które w założeniu mają  prowadzić do ściślejszej współpracy na polsko-niemieckim pograniczu. Działania projektu mają na celu ułatwienie nawiązywania kontaktów biznesowych na pograniczu oraz informowanie o aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej. Jako innowacyjny element projektu planowany jest również transgraniczny hackathon.

 

Działania projektowe
W trakcie trwającego trzy lata projektu planowana jest realizacja Studium Zrównoważonego Rozwoju. Jest to badanie skupiające się na transgranicznych potrzebach w zakresie zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej przedsiębiorstw w Saksonii i Polsce. Ponadto planowane są transgraniczne wydarzenia informacyjno-kooperacyjne, takie jak Wschodniosaksońskie Dni Budowy Maszyn (2 edycje), Forum Energetyczne, Konferencja Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Budownictwa Lekkiego (2 edycje) po stronie niemieckiej, oraz Polsko-Niemiecko-Czeskie Fora Kooperacji Firm (3 edycje) po stronie polskiej. Projekt zakłada również przeprowadzenie transgranicznego hackathonu, który stanowił będzie innowacyjne rozwiązanie służące do wspierania przedsiębiorczości i kreatywności na obszarze pogranicza polsko-saksońskiego.

 

12 stycznia 2024 roku odbyło się pierwsze spotkanie partnerów projektu w Jeleniej Górze. To wydarzenie pozwoliło na skoordynowanie i określenia kluczowych kierunków wspólnych przedsięwzięć. 

 

Wydarzenia planowane na 2024 rok w ramach projektu "Zielona Przyszłość Pogranicza"
Już teraz wiadomo, że Wschodniosaksońskie Dni Budowy Maszyn odbędą się w Bautzen w dniach 16-17 października. To unikalna okazja dla firm z sektora maszynowego do prezentacji swoich osiągnięć, nawiązania partnerskich relacji oraz wymiany wiedzy na temat najnowszych trendów w branży. To również doskonała szansa dla uczestników projektu "Zielona Przyszłość Pogranicza" na zaprezentowanie efektów swojej współpracy.


Kolejnym istotnym wydarzeniem będzie 31. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm, zaplanowane na 14 listopada w powiecie karkonoskim. To  wydarzenie gospodarcze, które od trzydziestu lat przyczynia się do promowania współpracy między Polską, Niemcami i Czechami. Forum to doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat współpracy transgranicznej.  

 

Podsumowując, "Zielona Przyszłość Pogranicza" to inicjatywa skierowana na efektywną współpracę między Polską a Saksonią w kontekście transformacji energetycznej. Projekt ten nie tylko stawia sobie za cel badanie i analizę potrzeb przedsiębiorstw, ale także promuje innowacyjne formy współpracy, takie jak hackathon, co z pewnością przyczyni się do zacieśnienia więzi między regionami oraz stworzenia trwałych, zrównoważonych rozwiązań. Szczegółowe informacje o działaniach projektu będą dostępne na stronach internetowych partnerów projektu.