105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 czerwca 2024 - niedziela Imieniny: Wandy, Zenona

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 czerwca 2024 - niedziela Imieniny: Wandy, Zenona

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
23 czerwca 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1714393800

Długi weekend majowy

W związku z rozpoczynającym się długim weekendem od 29 kwietnia do 6 maja br. jeleniogórscy policjanci prowadzić będą działania prewencyjne.


Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską.

Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych. W tym czasie dużo ludzi planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub za granicą. Mając to na uwadze policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży.

 

Funkcjonariusze, którzy pełnić będą służbę w tych dniach, eliminować będą z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać będą czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz będą reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć również pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym.

 

Apelujemy również do rowerzystów, aby poruszali się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także w trosce o swoje zdrowie i życie korzystali z kasków oraz odblasków.

 

Ponadto apelujemy do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiali bez nadzoru i opieki swojego mienia. Nie możemy spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów pomoc, aby zwrócili uwagę na nie podczas Państwa nieobecności. Ponieważ pomoc sąsiedzka od lat jest najlepszym sposobem zabezpieczeń wszelkiego rodzaju mienia.

 

Jeżeli Państwo planujecie w tych dniach wyjazd, to przygotowaliśmy kilka wskazówek, które zwiększą bezpieczeństwo w czasie drogi:

  • w czasie przygotowań do podróży zaplanujcie Państwo trasę i czas przejazdu;
  • wybierajcie drogi główne, a unikajcie dróg bocznych słabo lub w ogóle nie znanych;
  • zaplanujcie wyjazd w godzinach dziennych, gdyż w nocy kierowca jest zmęczony, a przez to podróż jest mniej bezpieczna;
  • zaplanujcie miejsca na odpoczynek.
  • Nie zostawiajcie w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu.

 

Jeżeli jesteście Państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 112.

 

podinsp. Edyta Bagrowska