105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 maja 2024 - piątek Imieniny: Anieli, Petroneli

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 maja 2024 - piątek Imieniny: Anieli, Petroneli

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
31 maja 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1712640000

Urzędujący burmistrz wygrał I turę 1 głosem

W wyborach w Trzebnicy doszło do niecodziennej sytuacji: burmistrz Marek Aureli Długozima zdobył dokładnie 50% głosów plus jeden.


 Tym samym niepotrzebna będzie II tura. Zaskoczenie? Pewne. Emocje? Wysokie.

Wybory na burmistrza Trzebnicy przyniosły niemałe emocje. Faworytem był zdecydowanie Marek Długozima, obecny burmistrz, który miał swój komitet. Jego środowisko liczyło na rozstrzygnięcie w pierwszej turze. Ostatecznie do wyścigu o fotel burmistrza zgłosiło się aż pięciu kandydatów. Oddano 10 153 ważne głosy.

 

Po przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, że burmistrz Długozima zapewnił sobie zwycięstwo w pierwszej turze, ale zaledwie jednym głosem! Osiągnął 50 procent, a zagłosowało na niego 5077 osób.

To oznacza, że Marek Długozima będzie rządził w Trzebnicy już piątą kadencję. Zapytaliśmy go o komentarz po ogłoszeniu wyników:

 

    - Czuję wielką radość. Myślę, że to duży sukces mojego zespołu. Trzebniczanie chcą kontynuacji rozwoju miasta. W kampanii wyborczej wyróżniał nas pozytywny przekaz, bez agresji.

 

````````````````````````````````

Wyniki pozostałych kandydatów:

 

    Iwona Agnieszka Kurowska - 24,16 proc. (2453)

    Krzysztof Maciej Śmiertka - 12,18 proc. (1237)

    Zbigniew Robert Kuźma - 6,86 proc. (697)

    Renata Urszula Bujak-Ziółkowska - 6,79 proc. (689)

   

 

Jak odbiera tak wyjątkowe zwycięstwo w I turze?

 

    - Przyznam, że liczyłem na 55 procent, ale odbieram to jako palec boży. Myślę, że u Pana Boga nie ma przypadków. Jeszcze nie czas odpocząć. Teraz czas na ostatni taniec. Chcę, żeby Trzebnica dalej się rozwijała, dokończymy duże inwestycje, a potem przekażę pałeczkę następnemu pokoleniu - zapowiada burmistrz.

 

## *Komitet Marka Długozimy zdobywa większość w radzie miejskiej*

 

Warto podkreślić, że radzie miejskiej komitet Marka Długozimy zdobył większość - 13 radnych na 21 miejsc. To kolejny dowód na to, że mieszkańcy Trzebnicy doceniają jego pracę i chcą kontynuacji dotychczasowej polityki. Czego możemy oczekiwać od piątej kadencji Marka Długozimy? Tego dowiemy się w najbliższych latach. Na razie możemy być pewni jednego - burmistrz Trzebnicy ma silne poparcie społeczne, które pozwoli mu na realizację swoich planów.