105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Muzyczne Radio Relax

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 maja 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1711697280

Prezydent Jeleniej Góry spotkał się Ministrem Sprawiedliwości

Jelenia Góra składa wniosek do Sądu Najwyższego o kasację wyroku w sprawie odszkodowania na kwotę 8. mln złotych.


O tej sprawie między innymi rozmawiał w czwartek  (28.03.) w Warszawie z Ministrem Sprawiedliwości prof. Adamem Bodnarem Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Spotkanie dotyczyło ewentualnego włączenia się prokuratora generalnego do skargi kasacyjnej miasta

Jerzy Łużniak przekazał ministrowi Bodnarowi komplet dokumentów związanych z całą sprawą i wątpliwościami dotyczącymi procedowania postępowania przez sądy. Jednym z głównych argumentów podnoszonych przez Miasto jest nierzetelność operatu szacunkowego spornych nieruchomości, wg. której sąd określił wysokość odszkodowania. Sąd odrzucił przy tym wyceny dokonane przez innych, niezależnych rzeczoznawców.

Jeśli resort sprawiedliwości włączy się w postępowanie kasacyjne, będzie mógł działać na dwa sposoby - albo razem z Miastem Jelenia Góra, albo samemu wniesie kasację do Sądu Najwyższego.

Przypomnijmy,  sprawa dotyczy ponad 8 mln zł odszkodowania wraz z odsetkami, które Miasto ma zapłacić osobie fizycznej w związku z wprowadzonymi w 2012 roku zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego i wytyczonym wówczas przebiegiem obwodnicy południowej Jeleniej Góry. Chodzi o teren w okolicy ulicy Wolności, za dawnym Urzędem Skarbowym. Mimo podejmowanych w ostatnich latach przez Miasto prób porozumienia z właścicielką spornych gruntów a także ostatecznie zmianie przebiegu obwodnicy i całego planu, nie udało się doprowadzić do ugody.