105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 maja 2024 - piątek Imieniny: Anieli, Petroneli

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 maja 2024 - piątek Imieniny: Anieli, Petroneli

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
31 maja 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1711010160

Kolejny dzień protestu rolników. Gdzie będą blokady?

Sprawdziliśmy, gdzie i kiedy można spodziewać się blokad dróg i mostów.


 Polscy rolnicy, wzorem kolegów z Europy zachodniej, protestują przeciw polityce klimatycznej Unii Europejskiej. Zaznaczają, że rolnictwo odpowiada tylko za 10 procent emisji dwutlenku węgla. Protestują też przeciw  importowaniu zboża z Ukrainy do Unii Europejskiej.

 

Na Dolnym Śląsku przetacza się kolejna fala protestów rolniczych. Rolnicy są zdeterminowani i nie zamierzają ustępować. Planują blokować drogi, pojedyncze pasy ruchu i ronda.

 

Dolnośląski Urząd Wojewódzki podał kompletną listę planowanych blokad. Na A4 będzie jedna punktowa blokada węzła. Utrudnień kierowcy mogą oczekiwać na trasach S8 i S5. Protesty odbędą się także na drogach krajowych, wojewódzkich i w miastach. W niektórych miejscach nieprzejezdne będą także mosty.

 

 

Godziny protestów są różne, ale wszystkie akcje rozpoczną się przed południem. W zależności od lokalizacji, organizatorzy zgłosili od 50 do 200 uczestników.

 

 

Podajemy listę miast, gdzie będą blokady. To:

Małuszów, Kobierzyce, Trzebnica, Strzelin, Brzezimierz, Oława, Głogów, Żukowiec, gmina Głogów, Ząbkowice Śląskie, Oleśnica, Godzikowice, Ligota Wielka.

Adrianna Szurman

blokada blokada drogi protest rolników blokadyrolnicze blokady dróg i mostów