105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

The Best Of PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 maja 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1710491220

Jeleniogórscy sportowcy najlepsi w całej Polsce

Dzięki naszym reprezentantom Dolny Śląsk zajął pierwsze miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych.


Wczoraj w budynku Jeleniogórskiego Centrum Kultury „Muflon” w Sobieszowie odbyło się powitanie młodych sportowców z dwóch jeleniogórskich klubów sportowych: 

  • Międzyszkolnego Klubu Sportowego Karkonosze Sporty Zimowe
  • Uczniowskiego Klubu sportowego 15 Jelenia Góra

Zawodnicy odnieśli niebywały sukces w skali całego kraju!

Dzięki ich ciężkiej pracy i talentowi, województwo Dolnośląskie zdobyło pierwsze miejsce zdobywając 261,50 punktów i 34 medale w tym: 14 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych 2024, które odbyły się w Starym Smokovcu na Słowacji. 

Klub MKS Karkonosze zajął pierwsze miejsce zdobywając 191 punktów, a klub UKS 15 Jelenia Góra miejsce drugie zdobywając 70,50 punków. 

 

"Moim marzeniem na arenie ogólnopolskiej, jest potrójne Mistrzostwo Polski na jednych zawodach. [...] Od 4 lat ciągle przygotowuje się do każdych zawodów" - mówi złoty medalista, Karol Warzybok.

"Atmosfera, która jest na tych zawodach  jest wyjątkowa, wszyscy są dla siebie mili i dobrze nastawieni, więc dlatego na te zawody jeździmy z wielką chęcią" - mówi Maja Madziej, reprezentantka UKS 15 Jelenia Góra. 

Warto wspomnieć że sukcesów wspomnianych sportowców jest dużo więcej. Uzyskali równie świetne wyniki w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Gangwon w Korei Południowej, Mistrzostwach Europy, Pucharze Świata

W Korei, w dwójkach dziewcząt nasze reprezentantki Zuzanna Jędrzejczyk i Zuzanna Pieron zdobyły 6 miejsce, również 6 miejsce w drużynie

"Mamy możliwość poznania innych nacji, osób - na pewno zostaną te przyjaźnie i powtórzyłabym to jeszcze raz" - mówi jedna z zawodniczek.

Warto wspomnieć też o Pucharze Świata - Klaudia Domaracka zajęła 18 miejsce, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski 7 miejsce oraz 4 miejsce w drużynie. 

Na mistrzostwach Europy w Biathlonie Marcin Zawój zdobył srebrny medal a Barbara Skrobiszewska zajęła 6 miejsce. 

Piękne wyniki w Pucharze Świata uzyskał także Konrad Badacz.

Nagrody dla sportowców uroczyście wręczyli: Prezydent Jerzy Łużniak wraz z posłanką na sejm Zofią Czernow i prezesem MKS Karkonosze Sporty Zimowe - Zbigniewem Stępień

 

Prezydent Miasta zapowiedział także powstanie toru saneczkowego - jak mówi: „Plan zagospodarowania to jest konstytucja, ale to już jest gotowe […] Teraz będziemy starali się o środki. Warto zainwestować w te dzieciaki, bo potrzebujemy medali może też i olimpjskich”

Oprócz tego, młodych adeptów sportów zimowych przywitali:

  • Paweł Domagała - Naczelnik Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Jeleniej Góry
  • Marcin Zawiła - Senator RP, Radny Sejmiku Dolnośląskiego
  • Henryk Pochłoda - Prezes Okręgowego Związku Sportów Saneczkowych 
  • Joanna Badacz- Prezes Polskiego Związku Biathlonu
  • Iwona Kumek - Dyrektor II LO w Jeleniej Górze
  • Przemysław Pochłoda - Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu
  • Magdalena Wielechowska - Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. 

Do tegorocznych medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Sanki Małopolska 2024, należą: 

Juniorzy/ki

  • Arkadiusz Trojga - 1 miejsce w jedynkach, 3 miejsce w dwójkach, 2 miejsce w drużynie.
  • Michał gancarczyk - 2 miejsce w jedynkach, 1 miejsce w dwójkach, 3 miejsce w drużynie.
  • Bartosz Dybalski - 3 miejsce w jedynkach, 3 miejsce w dwójkach, 2 miejsce w drużynie.
  • Karol Warzybok - 4 miejsce w jedynkach, 1 miejsce w dwójkach, 3 miejsce w drużynie.
  • Witold Dutkowski - 2 miejsce w dwójkach, 1 miejsce w drużynie.
  • Konrad Żmurko - 2 miejsce w dwójkach, 1 miejsce w drużynie.
  • Mateusz Skoczeń - 2 miejsce w drużynie 
  • Wojciech Poręba - 3 miejsce w drużynie
  • Adam Staworzyński - 1 miejsce w drużynie. [UKS 15]
  • Ogla Górska - 1 miejsce w drużynie. [UKS 15]
  • Alicja Danieluk - 2 miejsce w jedynkach, 3 miejsce w drużynie. [UKS 15]
  • Martyna Starczewska - 2 miejsce w jedynkach, 2 miejsce w drużynie. [UKS 15]

Juniorzy/ki młodsi.

  • Cyprian Dybalski - 1 miejsce w jedynkach, 1 miejsce w dwójkach, 1 miejsce w drużynie
  • Łukasz Karaś - 1 miejsce w dwójkach, 1 miejsce w drużynie
  • Zuzanna Pieron - 3 miejsce w jedynkach, 3 miejsce w dwójkach
  • Zuzanna Jędrzejczyk - 2 miejsce w jedynkach, 3 miejsce w dwojkach
  • Jakub Miksiewicz - 1 miejsce w drużynie
  • Katarzyna Sasak - 1 miejsce w drużynie.

IV Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024. 18.01 do 01.02.2024

  1. Igor Kuszta - Biathlon, 4 miejsce w sztafecie.
  2. Michał Szulczyński - Biathlon, 4 miejsce w sztafecie. 
  3. Michał Gancarczyk - Saneczkarstwo, 4 miejsce w drużynie [I i III w OOM]
  4. Cyprian Dybalski - Saneczkarstwo, 4 miejsce w drużynie [I i III w OOM]
  5. Karol Warzybok - Saneczkarstwo, 4 miejsce w drużynie [I i III w OOM]
  6. Zuzanna Jędrzejczyk - Saneczkarstwo, 6 miejsce w dwójkach [II w OOM]
  7. Zuzanna Pieron - Saneczkarstwo, 6 miejsce w dwójkach [III w OOM]

Puchary Świata i Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy - Saneczkarstwo lodowe:

 

  1. Klaudia Domaradzka - 7 miejsce w Mistrzostwach Świata Drużynowych
  2. Wojciech Chmielewski / Jakub Kowalewski - 7 Miejsce w Mistrzostwach Świata Drużynowych
  3. Arkadiusz Trojga - 8 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów [III i II w OOM]

Puchary Świata i Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy juniorów w Biathlonie: 

  1. Konrad Badacz - 7 miejsce, 5 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów Otepaa, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski
  2. Marcin Zawód - 2 miejsce w Mistrzostwach Europy Jakuszyce, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski 
  3. Barbara Skrobiszewska, 6 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów, 4 i 1 miejsce w Mistrzostwach Polski 

Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy świetnych, następnych startów!

 

 

 

jelenia góra Mistrzostwa Polski sukcesy tor saneczkowy ośrodek narciarstwa biegowego i biathlonowego lodowisko mistrzostwa świata Mistrzostwa Europy biathlon Sporty zimowe saneczkarstwo dolnośląscy sportowcy szkoła mistrzostwa sportowego złote medale medaliści olimpijczycy