105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 kwietnia 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1709210820

Ambasador Finlandi Päivi Laine z wizytą w stolicy Karkonoszy

Spotkanie jest zapowiedzią zacieśnienia więzi Polsko-Finlandzkich.


 Ambasador Finlandii w Polsce, Päivi Laine spotkała się z przedstawicielami władz miasta  i uczniami Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze. Głównym tematem konferencji była promocja współpracy w zakresie rozwoju technologii medycznych, wymiany międzynarodowej studentów i zacieśnianie więzi gospodarczych i turystycznych pomiędzy oboma krajami.

 Päivi Laine podkreśliła znaczenie wymiany studenckiej i zachęcała polskie szkoły do odwiedzania Finlandii. Zaznaczyła, że Dolny Śląsk i Karkonosze są miejscami szczególnie atrakcyjnymi.

Uroczyście przywitał ją prezydent miasta - Jerzy Łużniak

Niedawno gościliśmy również Prezydenta Finlandii w Sejmie [...] Uczestniczyłam w tym spotkaniu - mówi Zofia Czernow 

Konsul Honorowy Republiki Finlandii, Małgorzata Węgrzyn-Wysocka, wspomniała o nowym połączeniu lotniczym między Wrocławiem a Helsinkami, które ma ruszyć już w kwietniu. Wyraziła nadzieję, że to połączenie przyczyni się do jeszcze większego rozwoju turystycznego regionu karkonoskiego wśród mieszkańców Finlandii. Dodatkowo podkreśliła istniejące już zainteresowanie tym regionem ze strony Finów, którzy przyjeżdżają na wydarzenia takie jak Bieg Piastów czy osoby planujące emigrację na Dolny Śląsk na emeryturę.

 Ambasador Finlandii w Polsce wzięła udział w obchodach Dnia Kalevali w Fińskiej wiosce w Borowicach, jedynej takiej miejscowości w Polsce - jak stwierdziła "To przepiękne miejsce."

Co powiat karkonoski może zaoferować Finlandzkim inwestorom?

Na to pytanie odpowiedział Jerzy Łużniak, Prezydent Jeleniej Góry

Konferencja ta stanowi istotny krok w kierunku zacieśnienia relacji między Polską a Finlandią, zarówno na polu edukacyjnym, gospodarczym i turystycznym.

międzynarodowa Karkonosze finlandia helsinki konsul ambasador wspolpraca finowie wioska lotnisko wroclaw