105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 kwietnia 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1708549680

Karnawałowy Koncert Uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści

W sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej im. Stefana Strahla, wybrzmiały najróżniejsze kompozycje w wykonaniu uczniów i pedagogów


Jelenia Góra po raz kolejny potwierdziła fakt, że jest skarbnicą muzycznych talentów.

Uczniowie do tego wydarzenia przygotowywali się aż od września. Mimo ciężkiej pracy i godzin poświęconych na przygotowania, efekt końcowy wynagrodził wszystko.

W środę 21 lutego, o godzinie 17, w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej, uczniowe PSM I st. im. Janiny Garści, zagrali karnawałowy, semestralny koncert. 

Mogliśmy usłyszeć najróżniejsze kompozycje. Począwszy od baroku i dzieł Jana Sebastiana Bacha, przenosząc się wyobraźnią na ulice Buenos Aires, dając się porwać energii tanga, muzyki latynoamerykańskiej, kończąc na współczesnych dziełach takich jak utwory Grzegorza Miśkiewicza, czy muzyce filmowej.

Uczniowie grali w duetach, zespołach, nie zabrakło również wykonań solowych. Finał koncertu podsumował występ chóru szkolnego. 

"U nas nie używa się słowa stres [...] Każdy stres, można przekuć w wyzwanie, w przygodę... każdy" - mówi Elżbieta Płachciak, wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzyczne I stopnia im. Janiny Garści w Cieplicach. 

Sprawił on wiele radości wykonawcom, ale również odbiorcom.

Wydarzenie to na pewno pozostanie w pamięci na długi czas.

fot. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, im. Janiny Garści w Jeleniej Górze 

filharmonia koncert uczniowie tango chór Filharmonia Dolnoslaska w Jeleniej Górze filharmonia dolnośląska muzyka klasyczna państwowa szkoła muzyczna barok Janiny Garści