105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Rudolfa, Roberta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Rudolfa, Roberta

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
17 kwietnia 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1706693040

Bezpieczeństwo w górach - zawsze na pierwszym miejscu

Szlaki w Karkonoskim Parku Narodowym są oblodzone i do bezpiecznego ich przemierzania, wymagają od miłośników gór odpowiedniego przygotowania.


 

Szlaki w Karkonoskim Parku Narodowym są oblodzone i wymagają używania raczków turystycznych lub raków i kijów trekkingowych. Bez nich obecnie jest bardzo trudno poruszać się szlakami właściwie od samego wejścia do parku aż po szczyt Śnieżki.

Góry dla rozważnych mówią ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR. Co jakiś czas, słyszymy nazwy: kocioł Łomniczki, rynna śmierci, zamknięty szlak. Nie powinniśmy tego bagatelizować o czym świadczy wczorajsza tragedia na Śnieżce, w której zginęły dwie osoby Dziś ratownicy podsumowali wczorajszą akcję...

Karkonoski GOPR w ten weekend udzielał pomocy 9. ofiarom wypadków, z których większość doznała kontuzji z powodu oblodzenia. Także po czeskiej stronie Śnieżki czeska Horska sluzba udzielała pomocy polskiej turystce, która na mocno nastromionym stoku nie utrzymała się na szlaku. Na szczęście mimo, że  zsunęła się po stoku, nie doznała poważnych obrażeń. 

Uważajmy na siebie! Pamiętajmy o bezpieczeństwie, szczególnie podczas przemierzania karkonoskich szlaków zimą. 

góry #karkonosze #grupakarkonoskagopr #trudnewarunki #śnieżka #wypadek #tragicznywypadek #gopr #oblodzenie