105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
14 czerwca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1706638920

Tragiczny wypadek w Karkonoszach. Dwie osoby nie żyją.

Ratownicy zakończyli akcję w Kotle Łomniczki.


Aktualizacja, środa  godz. 8.00

Góry dla rozważnych mówią ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR. Co jakiś czas, słyszymy nazwy: kocioł Łomniczki, rynna śmierci, zamknięty szlak. Nie powinniśmy tego bagatelizować o czym świadczy wczorajsza tragedia na Śnieżce, w której zginęły dwie osoby Dziś ratownicy podsumowali wczorajszą akcję...Przyczyny tragedii ustala policja.

========================================

Po wczorajszej  tragedii na Śnieżce policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności nieszczęśliwego wypadku dwóch mężczyzn, którzy osunęli się po oblodzonej ścianie stoku  i ponieśli śmierć


 

=============================================

We wtorek od wczesnych godzin popołudniowych  w rejonie Śnieżki trwała akcja ratunkowa Karkonoskiej Grupy GOPR i ratowników z Czech.

Po godz 14. 00 ratownicy otrzymali zgłoszenie o osobach, które zsunęły się ze zbocza Śnieżki tzw. rynną śmierci do Kotła Łomniczki. Z informacji świadków wynikało, że mogły to być trzy osoby, cztery osoby.

Ratownicy  Grupy Karkonoskiej  GOPR i jeleniogórska policja  potwierdzili śmierć dwóch mężczyzn.

To obywatele Polski. 

Na Równię pod Śnieżką wysłano też trzy śmigłowce – jeden LPR oraz dwa czeskie:

Działania ratowników zakończyły się po  godz. 20.00  po spenetrowaniu całego obszaru, na którym mogłaby znajdować się trzecia osoba. 

 W akcji ratowniczej brało udział kilkudziesięciu ratowników GOPR i czeskiej Horskiej Służby.

 

Fotografie: GOPR Karkonosze.

Zdjęcia