105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 kwietnia 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 kwietnia 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
20 kwietnia 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1704980820

Koncertowo i charytatywnie

Styczeń w całym kraju tradycyjnie upływa koncertowo, także w naszym regionie.


BIG BAND NA NOWY ROK! proponuje Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze. Art Connection Jazz Orchestra, czyli potęga blachy kontra sekcja rytmiczna.
Zespół tworzą jeleniogórscy muzycy, którzy przez wiele lat brali udział w różnych projektach muzycznych od klasyki po jazz. Pomysłodawcą i kierownikiem zespołu jest Artur Nowak absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Poznaniu oraz etatowy puzonista naszej filharmonii.
Doświadczenie artystyczne muzyków pozwoliło stworzyć poruszający się w różnych stylach wykonawczych zespół, dostarczający słuchaczom fantastycznej mieszanki muzycznych hitów. W programie pojawią się znane kolędy i pastorałki specjalnie przygotowane na tą okazję. Obok innych znakomitych kompozycji usłyszymy Różową panterą najsłynniejszy przebój Henry’ego Manciniego.
Soliści koncertu:
Joanna Liszka – absolwentka klasy fagotu Akademii Muzycznej w Katowicach im Karola Szymanowskiego. Oprócz swojej codziennej pracy jaką jest gra na fagocie w Filharmonii Dolnośląskiej, poświęca się swojej pasji jaką jest śpiewanie standardów jazzowych.
Maja Bogucka – młoda wokalistka, która ma już na swoim koncie nagraną pierwszą płytę ze świątecznymi piosenkami M dla Przylądka. Na co dzień uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.
Jacek Szreniawa – muzyk, wokalista, nauczyciel muzyki i śpiewu, kompozytor, aranżer. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze. Dyrektor oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazowego – oddziała w Jeleniej Górze. Tworzył muzykę do wielu spektakli teatralnych. Konsultant wokalny. Prowadzi działalność edukacyjną, również w ramach międzynarodowych warsztatów teatralno-muzycznych.

Kolejny z koncertów zorganizowany jest z myślą o pacjentach jeleniogórskiego szpitala. Podczas wydarzenia zbierane będą środki, które zostaną przeznaczone na rozwój Oddziału Medycyny Paliatywnej oraz SOR-u Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. 

Sobota 13.01 - XIII Bal Charytatywny w Pałacu Pakoszów z wyborną muzyką na żywo.

Całość poprowadzi Krzysztof Langer a wystąpią: 

  • Aneta Kolendo - śpiew
  • Piotr Michalak - pianino,
  • Anna Jiruska - saksofon.

Organizator: Lucyna Musiał. Rezerwacja miejsc: 513 197 857 

Drugie wydarzenie powstało z myślą o przyszłości najmłodszych mieszkańców naszego regionu, by pomóc w stworzeniu specjalnej sali relaksacyjnej i doświadczania świata w Szkole Podstawowej nr 1 w Kowarach.

     Zaprasza jedna z artystek, którą będzie można usłyszeć aż dwukrotnie w trakcie wolnych dni

Piątek 12.01 - Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach ul. Szkolna 2 

Wystąpią:

  • Anna Jiurska - saksofon
  • Łukasz Schmidt - saksofon
  • Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie SP1 w Kowarach

 Wstęp wolny.

       

 

 

 

 

pomoc charytatywny opera WCSKJ koncert charytatywny kowary muzyka polska muzyka jazz saksofon sp1