105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 lipca 2024 - czwartek Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 lipca 2024 - czwartek Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
18 lipca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1703669460

Biała sobota w Galerii Sudeckiej

Nie jesteś ofiarą swojej traumy – jesteś bohaterem swojej historii. To motyw przewodni kampanii promowanej przez Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego,


DCZP  we współpracy z Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego 23 grudnia o 10:00 zorganizowało w Jeleniej Górze Białą Sobotę dla osób borykających się z zespołem stresu pourazowego PTSD.

Hubert Papaj – Prezes KARR S.A. i współorganizator wydarzenia mówi: zespół stresu pourazowego PTSD może tak naprawdę dotknąć każdego.  Doświadczamy w życiu wielu różnych traumatycznych przeżyć i wydarzeń. Niekiedy taki stres, taki uraz daje swoje objawy od razu, niekiedy dotyka ludzi dopiero długo po zakończeniu jakiegoś doświadczenia. Objawy PTSD obejmują retrospekcje i koszmary związane z traumą, a także trudności z koncentracją i wykonywaniem codziennych czynności. 

Kampania Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego przeprowadzana jest na terenie całego Dolnego Śląska. Zakłada ona przedstawienie przeżytej traumy w sposób pozytywny i przedstawienie korzyści jakie niesie za sobą przejście przez trudne momenty życiowe.

W samym środku Galerii Sudeckiej eksponowaliśmy materiały promocyjne, natomiast przed wejściem do Galerii dla chętnych dostępny był tzw. amerykański autobus z obecnymi na miejscu specjalistami – dodaje Hubert Papaj, Prezes KARR S.A. – Chcieliśmy w ten sposób wesprzeć osoby poszukujące, potrzebujące pomocy w walce ze swoimi traumami. Dodatkowo dla zainteresowanych udzielaliśmy lekcji pierwszej pomocy wraz z Rudawską Grupą Poszukiwawczo – Ratowniczą.

 

 

 

 

Zdjęcia