105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
14 czerwca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1703668980

Kolędowanie na góralską nutę

Na zaproszenie Huberta Papaja – Prezesa KARR S.A. i radnego miasta Jelenia Góra, do stolicy Karkonoszy przyjechali wybitni muzycy z Podhala.


Stanisław Karpiel Bułecka i Szymon Chyc Magdzin wraz z zespołem Góralscy Kolędnicy wystąpili dla jeleniogórskiej publiczności w ramach trzech okolicznościowych koncertów 25 i 26 grudnia.

Muzycy wykonali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowym, góralskim stylu. Ponadczasowe pieśni, wśród których nie zabrakło: „Na Kondrackiej holi” „Przybieżeli do Betlejem”, „Przy hornej dolinie”, „Wśród nocnej ciszy”, „Ej Malućki” i wielu innych, można było posłuchać w trzech kościołach – 25 grudnia w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (1 Maja 45) oraz w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia (ul. PCK 23, Cieplice), a także 26 grudnia w kościele pw. Jana Apostoła i Ewangelisty na Zabobrzu.

Ten świąteczny czas to był dobry moment do tego, abyśmy wspólnie wyciszyli się, zintegrowali, cieszyli się okresem świąt z bliskimi, z przyjaciółmi jednocześnie słuchając i podziwiając występy znakomitych artystów – mówi Hubert Papaj, Prezes KARR S.A. – Nic tak nie jednoczy ludzi w święta, jak muzyka, jak wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Dowodem tego była obecność wielu mieszkańców różnych części Jeleniej Góry i okolic.

Wydarzenia cieszyły się zainteresowaniem kilkuset osób. Zdaniem publiczności Góralscy Kolędnicy zachwycili nie tylko występem, ale i fantastycznym poczuciem humoru i życzliwością.

Już teraz możemy powiedzieć, że ciekawych wydarzeń w Jeleniej Górze będzie w najbliższym czasie jeszcze wiele. Na tę chwilę cieszymy się, że odbiór Kolęd i Pastorałek na Góralską Nutę w Jeleniej Górze jest bardzo pozytywny i dodały one  szczególnego akcentu w trakcie pięknego okresu Bożego Narodzenia – dodaje Hubert Papaj.

Projekt „Kolędy i pastorałki na góralską nutę” to idea dwóch członków grupy Future Folkwokalisty Stanisława Karpiela-Bułecki oraz Szymona Chyc-Magdzina (skrzypce, śpiew). Wrażeń dostarczają także dźwięki takich instrumentów, jak kontrabas, skrzypce, akordeon, altówka, a przede wszystkim basy podhalańskie.

 

Zdjęcia