105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
14 czerwca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1702296720

Mocne uderzenie w narkobiznes


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się m.in. przemytem substancji odurzających z zagranicy. Łącznie zatrzymano 20 osób, którym przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych, w tym wytwarzania znacznych ilości środków zabronionych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która wprowadziła na teren naszego kraju ponad 20 kilogramów narkotyków. Policjanci w trakcie realizacji tej sprawy zabezpieczyli nielegalną amunicję, kilka kilogramów różnego rodzaju substancji odurzających i zlikwidowali plantacje konopi indyjskich, na których łącznie uprawianych było blisko 1800 krzewów.

Funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim od dłuższego czasu zajmowali się sprawą przemytu narkotyków z zagranicy do Polski. W toku prowadzonych kilkumiesięcznych działań operacyjnych i czynności procesowych, poprzedzonych żmudnym gromadzeniem informacji, które były następnie drobiazgowo analizowane, policjanci zebrali bardzo mocny materiał dowodowy. Na jego podstawie prokuratorzy z I Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze wszczęli śledztwo dotyczące działania na terenie województwa lubuskiego zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przestępczością narkotykową.

Bardzo dobra współpraca lwóweckich policjantów z zielonogórską prokuraturą okręgową doprowadziła do zatrzymaniem 20 osób, które następnie usłyszały zarzuty m.in. wytwarzania znacznych ilości środków odurzających, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nabyciem na terenie Niderlandów łącznie ponad 20 kilogramów marihuany, amfetaminy oraz haszyszu, a następnie wprowadzenie ich do obrotu na terenie województwa lubuskiego.

W wyniku żmudnej i skrupulatnej pracy funkcjonariuszy z Lwówka Śląskiego oraz prokuratorów, do pierwszych zatrzymań osób podejrzanych o działalność przestępczą doszło początkiem maja bieżącego roku. Policjanci w sumie zatrzymali w tej sprawie 20 osób, mieszkańców województwa lubuskiego, którym postawiono zarzuty.

Dodatkowo podczas przeszukań lokali, w których przebywali zatrzymani, mundurowi zabezpieczyli między innymi ponad 5 kilogramów marihuany, ponad 600 gram amfetaminy, a także znaczne ilości: metamfetaminy, haszyszu, tabletek ecstasy i kokainy. Ponadto u jednego z mężczyzn policjanci znaleźli 28 sztuk nielegalnej amunicji. W trakcie działań lwóweccy funkcjonariusze zlokalizowali i zlikwidowali również 7 miejsc, gdzie uprawiane były konopie indyjskie. Do policyjnego depozytu trafiło blisko 1800 krzewów w różnej fazie wzrostu.

Zaangażowanie i skuteczne działania funkcjonariuszy, a także materiał dowodowy zgromadzony w prowadzonym śledztwie, pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania znacznych ilości narkotyków, wytwarzania, udzielania oraz wprowadzania ich do obrotu, a także uprawy konopi mogących dostarczyć znaczne ilości środków odurzających. Dwóch mężczyzn odpowiadać będzie również za posiadanie nielegalnej amunicji.

Wobec podejrzanych zastosowano areszty tymczasowe, dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe.