105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 czerwca 2024 - poniedziałek Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 czerwca 2024 - poniedziałek Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
17 czerwca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1701852720

Kolejny sprzęt dla jeleniogórskiego szpitala


Nowy specjalistyczny sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym do badań gastroskopowych dzieci przekazało właśnie Miasto Jelenia Góra Wojewódzkiemu Centrum Szpitalnemu Kotliny Jeleniogórskiej. Zakup sfinansowany został w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. 

Przekazany sprzęt umożliwi diagnostykę i leczenie górnego odcinka przewodu pokarmowego u dzieci. W większości przypadków są to działania diagnostyczne przełyku, żołądka i jelit, pobranie próbek do dalszych badań, a także usunięcie połkniętych przez maluchy ciał obcych.

Do tej pory możliwość wykonania endoskopii u dzieci w Jeleniej Górze była bardzo ograniczona z powodu braku odpowiedniego sprzętu. Wymuszało to kierowanie małych pacjentów do innych ośrodków medycznych i wydłużało proces leczenia.

Zakupiony przez Miasto sprzęt pozwoli na bezpieczną diagnostykę i leczenie niezależnie od wieku dziecka, co oznacza, że korzystać będą z niego również noworodki i niemowlęta. Wykorzystanie zaawansowanego technologicznie sprzętu medycznego daje gwarancję prawidłowej diagnozy oraz możliwość natychmiastowego leczenia.

Koszt zakupu endoskopu wraz z wyposażeniem wyniósł 412 tys. zł. Przypomnijmy, że to kolejny w tym roku sprzęt dla szpitala zakupiony z budżetu Jeleniej Góry. Wcześniej Miasto sfinansowało zakup wyposażenia szpitala za blisko 650 tysięcy (szerzej TUTAJ).

Zdjęcia