105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
20 czerwca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1701428220

Międzynarodowa Konferencja – Korytarze Wodorowe Europy w Centrum Konferencyjnym LSSE


Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Stowarzyszenie Dolnośląska Dolina Wodorowa oraz włoska firma doradcza, Bosetti Global Consulting, zorganizowały Międzynarodową Konferencję – Korytarze Wodorowe Europy, która zakończyła się sukcesem. Centrum Konferencyjne LSSE zgromadziło wielu ekspertów, przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i firm z różnych krajów, którzy wymieniali się pomysłami oraz doświadczeniami z zakresu tematyki wodoru. Spotkanie w Legnicy było też okazją do zawarcia nowych kontaktów biznesowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Republiki Włoskiej w Warszawie.

Konferencja skierowana była do przedstawicieli instytucji publicznych, firm z branż transportowej, energetycznej i innych zainteresowanych tematyką wodoru. – Wodór jako nośnik energii może być wszechstronnie wykorzystywany i jest niezbędny w procesie transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej w wielu gałęziach przemysłowych. Obecnie znajduje swoje zastosowanie m.in. w branży chemicznej czy przemyśle rafineryjnym, ale odgrywa ważną rolę również w produkcji półprzewodników. Intel planuje wybudować na terenach oddziaływania LSSE zakład półprzewodników, który wygeneruje docelowo nawet 10 tysięcy nowych miejsc pracy. Będziemy wysyłać z Dolnego Śląska na cały świat nie podzespoły, a finalny produkt. Bardzo się cieszę, że to właśnie w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej możemy rozmawiać o wodorze i wspólnie zastanowić się nad jego przyszłością nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podczas konferencji odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy dotyczył europejskich projektów wodorowych w korytarzach transportowych, a drugi – krajowych inicjatyw wodorowych w korytarzach transportowych dróg i rzek. W harmonogramie znalazły się także rozmowy na temat wsparcia funduszy dla korytarzy wodorowych, które dotyczyły m.in.: dostępnych źródeł finansowania, warunków uzyskania dofinansowania, zaprezentowano również przykłady projektów wodorowych, które otrzymały pomoc finansową.

– Dolnośląska Dolina Wodorowa organizuje już drugą taką konferencję. Jeżeli chodzi o jej wymiar, to w tym roku jest międzynarodowa pt. „Korytarze Wodorowe”, które są niezwykle istotne do tego, żeby rynek wodoru miał szansę się rozwinąć i aby Polska na tym skorzystała, budując właśnie takie korytarze wraz z naszymi sąsiadami – dodaje Agnieszka Spirydowicz, dyrektor ds. rozwoju Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa.
Oprócz wysłuchania prezentacji ekspertów, uczestnicy mieli okazję do spersonalizowanych spotkań w formule speed dating, które umożliwiły efektywną wymianę kontaktów i nawiązanie nowych relacji biznesowych.

•    Spotkania przy stolikach rotacyjnych (B2B) – dla ok. 8 przedstawicieli instytucji i firm przy jednym stoliku, których celem było zawarcie w krótkim czasie nowych relacji biznesowych. Przewidywany czas dla każdego uczestnika wynosił ok. 2 min. Spotkania stolikowe zorganizowane były w sposób rotacyjny tak, aby każdy miał możliwość i czas na wzajemne zapoznanie się. Poszczególni dostawcy ściślejsze kontakty mogli nawiązać w części networkingowej.
•    Spotkania dwustronne (1to1) – z włoskimi firmami technologicznymi sektora wodoru, podczas których przedstawiciele samorządów i firmy mogli zapoznać się z delegacjami poszczególnych organizacji eksperckich, wyrażając swoje indywidualne potrzeby.
Programy powyższych spotkań odbywały się w innowacyjnej formule B2B Smart Mixer®, stworzonej przez Bosetti Global Consulting. Program ten daje możliwość uzyskania ponad 100 kontaktów biznesowych w ciągu jednego dnia spotkań.

W ramach organizowanej konferencji zaprezentowano również innowacyjny autobus elektryczny o nazwie PILEA. Spółka ARP E-VEHICLES posiada w swojej ofercie pojazd oparty na polskiej myśli technicznej, od samego początku zaprojektowany jako elektryczny i wykonany w ponad 60% z polskich komponentów. Jest zeroemisyjny, przyjazny środowisku, a dzięki silnikowi elektrycznemu – cichy i ekologiczny.
Polska jest trzecim co do wielkości producentem wodoru w Unii Europejskiej.
========= 
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 86 inwestorów z wielu zakątków świata, 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.