105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 czerwca 2024 - poniedziałek Imieniny: Jana, Danuty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 czerwca 2024 - poniedziałek Imieniny: Jana, Danuty

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
24 czerwca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1701251940

Policjanci narażając własne życie, ewakuowali mieszkańców z zadymionego budynku


Policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że  doszło do pożaru w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Jeleniej Górze. Jako pierwsi na miejscu byli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Przed budynkiem funkcjonariusze zastali mieszkańca, który poinformował, że w jego mieszkaniu zapalił się garnek z olejem i meble kuchenne. Kiedy funkcjonariusze  weszli do budynku zadymienie było bardzo silne. Okazało się, że lokatorzy nie zdawali sobie sprawy z zaistniałego zagrożenia.

Starszy posterunkowy Dawid Banaszkiewicz oraz starszy posterunkowy Mateusz Dziedzic bez chwili wahania przed przybyciem strażaków przystąpili do ewakuacji mieszkańców. Zadymienie i zagrożenie dla ich życia i zdrowia było bardzo duże. Funkcjonariusze wyprowadzili z budynku 11 osób, w tym dwójkę dzieci.

Lokatorowi mieszkania, w którym powstał ogień  udzielona została pomoc medyczna na miejscu. Po ugaszeniu przez strażaków pożaru mieszkańcy powrócili do swoich lokali. Teraz trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

Funkcjonariusze po zakończeniu czynności z objawami podtrucia tlenkiem węgla trafili do szpitala.