105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lipca 2024 - czwartek Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lipca 2024 - czwartek Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
25 lipca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1700647500

KGHM przedłuża kontrakt z China Minmetals. Wartość umowy może sięgać do 4,882 mld dolarów


KGHM w latach 2024-2028 sprzeda China Minmetals łącznie od 250 tysięcy do 600 tys. ton miedzi. Warunki handlowe na dany rok będą uszczegóławiane na bieżąco w kontraktach rocznych zawieranych w ramach przedmiotowej umowy ramowej. Szacowana wartość umowy pięcioletniej według notowań z dnia podpisania wynosi od 2,034 mld dolarów do 4,882 mld dolarów.

Umowa została zawarta podczas kolejnej edycji targów CIIE (China International Import Export) w Shanghaju. Kontrakt określa liczbę katod sprzedawanych w poszczególnych latach, opcje ilościowe, bazy dostawy oraz pozostałe zapisy logistyczne oraz prawne. Obecnie obowiązujący kontrakt ramowy na lata 2019-2023 został zawarty z China Minmetals Nonferrous Metals Co., Ltd. w listopadzie 2018 podczas pierwszej edycji targów.

- Kolejna umowa ramowa z China Minmetals to efekt dobrej współpracy i skutecznej polityki sprzedażowej prowadzonej przez KGHM. Podpisany kontrakt zapewnia nam stabilność przychodów w kolejnych pięciu latach, gwarantuje rynek zbytu oraz zapewnia dywersyfikację geograficzną, co jest szczególnie istotne w sytuacji ewentualnej dekoniunktury na rynku europejskim - powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM.

DŁUGOLETNIA WSPÓŁPRACA

W tym roku mija 26 lat współpracy handlowej KGHM Polska Miedź S.A. z partnerami z Chin.  Podpisanie kontraktu na dostawy miedzi do tego kraju po raz pierwszy nastąpiło w 1998 roku. Obecnie realizowane kontrakty zawarte są z firmą China Minmetals Nonferrous Metals Co., Ltd., będącą częścią China Minmetals Group. Spółki z Grupy China Minmetals są największym odbiorcą katod Cu KGHM na rynku chińskim.

- Podpisanie umowy na kolejne dostawy miedzi do Chin nie byłoby możliwe bez konsekwentnie realizowanej polityki sprzedaży, doskonałej jakości produktów oraz budowanych przez lata relacji handlowych z partnerami z Państwa Środka- powiedział Mirosław Kidoń wiceprezes zarządu ds. aktywów zagranicznych, p.o. wiceprezesa zarządu ds. rozwoju.

Zgodnie z zawartą umową do China Minmetals Nonferrous Metals Co., Ltd trafią katody miedziane. To podstawowy produkt KGHM, który powstaje w Hutach Miedzi Głogów oraz Hucie Miedzi Legnica. Charakteryzują się bardzo wysoką jakością, potwierdzoną przez certyfikaty wydane przez Londyńską Giełdę Metali, Giełdę Kontraktów Futures w Szanghaju i Międzynarodowej Giełdzie Energii w Szanghaju (INE). Jakość gwarantowana jest przez marki: HML dla Huty „Legnica”, HMG-S dla Huty „Głogów I” oraz HMG-B dla Huty „Głogów”, pod którymi są one zarejestrowane na Londyńskiej Giełdzie Metali w gatunku „A”.

PRODUKTY I USŁUGI NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

W portfolio KGHM oprócz katod miedzianych znajduje się także m.in. walcówka miedziana oraz drut z miedzi beztlenowej oraz metale szlachetne (srebro w postaci granulatu i gąsek, złoto w postaci sztabek), molibden i ren.

Produkty i usługi KGHM spełniają najwyższe standardy rynkowe, a stabilność surowcowa, szybkość reakcji na potrzeby kontrahentów oraz sprawna logistyka pozwalają umacniać status preferowanego dostawcy.

Należące do KGHM huty miedzi produkują metale w sposób odpowiedzialny i zgodny z najwyższymi standardami. Huta Miedzi Głogów, Huta Miedzi Legnica oraz Huta Miedzi Cedynia posiadają prestiżowy znak Copper Mark, który jest świadectwem odpowiedzialnego działania w odniesieniu do środowiska, pracowników, społeczności lokalnych i ładu korporacyjnego.

KGHM opublikował także wyniki analizy śladu środowiskowego i węglowego dla swoich produktów: katod, walcówki i drutu Cu-OFE. Miedziane produkty KGHM mają ślad niższy od średniej globalnej.

TARGI W SHANGHAJU I CHINA MINMETALS CORPORATION

Szósta edycja Targów CIIE (China International Import Export) zakończyła się 10 listopada w Shanghaju. Łącznie w imprezie potwierdziły udział 154 kraje, regiony i organizacje międzynarodowe, a wystawa biznesowa skupiła 289 z 500 największych światowych przedsiębiorstw i gigantów branżowych. CIIE po raz kolejny obejmowało wystawę biznesową, wystawę krajową, Międzynarodowe Forum Gospodarcze Hongqiao, szereg działań wspierających, a także wydarzenia związane z wymianą kulturalną.

China Minmetals Corporation została założona w roku 1950. Jest grupą produkcyjną i handlową działającą głównie w branży metali, minerałów, technologii górniczej i hutniczej oraz produktów elektrycznych. Jest również zaangażowana w takie dziedziny jak finanse, nieruchomości, transport, projekty inżynieryjne oraz inwestycyjne, będąc jednym z najważniejszych w kraju importerów i eksporterów. Korporacja jest całkowitym lub częściowym udziałowcem w wielu przedsięwzięciach na terenie 34 krajów i regionów świata zatrudniając ok. 194 tys. pracowników.