105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
20 lipca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1700153580

Innowacyjny produkt Winkelmann Foundation Screw ze wsparciem od LSSE


Winkelmann Foundation Screw, nowa spółka w globalnej Grupie Winkelmann, która w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności w Legnicy, rozwija się m.in. dzięki decyzji o wsparciu wydanej przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Firma opracowała innowacyjne śruby fundamentowe, które mają szansę zrewolucjonizować sektor budowlany. Planowane inwestycje w najbliższych latach są szacowane na minimum 30 mln zł. To szansa na rozwój branży i powstanie wielu nowych miejsc pracy.

Rozwijana współpraca Grupy Winkelmann oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pokazuje, jak w praktyce funkcjonuje Polska Strefa Inwestycji, narzędzie wparcia dla przedsiębiorców, które od 5 lat kształtuje krajową gospodarkę.

Kiedyś inwestowano tylko w administracyjnie wydzielonych obszarach, jakimi były strefy ekonomiczne, a przedsiębiorca musiał sam poszukiwać pomocy. Dzisiaj to Polska Strefa Inwestycji (PSI) przychodzi do przedsiębiorcy, oferując mu pomoc i wsparcie – nawet w miejscowościach, które nie są powszechnie kojarzone z przemysłem, czy zlokalizowane są na terenach pozamiejskich. Inwestycje zaczynają się tutaj – w miejscach, o których jeszcze 5 lat temu nikt nie myślał w kategorii atrakcyjnych terenów do rozwoju firmy.

– Polska Strefa Inwestycji od 2018 roku proponuje zachęty podatkowe dostępne w całej Polsce. To wielkie ułatwienie dla firm chcących z nich skorzystać. Przedsiębiorcy nie muszą inwestować jedynie na terenach należących do strefy – inwestycja może zostać zlokalizowana na prywatnych lub publicznych gruntach na obszarze całego kraju. PSI dba o zrównoważony rozwój Polski – nie tylko dużych miast wojewódzkich, ale także średnich i małych – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Bardzo się cieszę, że z tego instrumentu wsparcia skorzystała działającą w Legnicy firma Winkelmann Foundation Screw. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wytwórczym i cennemu doświadczeniu pracowników, spółka stworzyła konkurencyjny produkt do przemysłu budowlanego. Śruby fundamentowe mają zastąpić powszechnie stosowane fundamenty przy lekkich konstrukcjach budowlanych – dodaje Przemysław Bożek.

Przez 125 lat, rodzinne przedsiębiorstwo Winkelmann rozwinęło się do wiodącej międzynarodowej grupy przedsiębiorstw z kluczową kompetencją w zakresie obróbki plastycznej metali, z jednostkami biznesowymi Automotive, Building + Industry, Construction oraz Flowforming.

W tym roku Grupa Winkelmann świętuje 25-lecie obecności w Legnicy. Dolny Śląsk na globalnej mapie Grupy Winkelmann stanowi jedno z najważniejszych miejsc. Inwestycje na poziomie ponad 1,1 mld zł przyczyniły się do rozwoju regionu, pozwoliły m.in. na utworzenie wielu tysięcy miejsc pracy – obecnie w samej Legnicy zatrudniamy ponad 1600 osób komentuje Dariusz Kowalski, CFO Poland w Grupie Winkelmann. – Dalsze inwestycje w najbliższych latach są szacowane na minimum 30 mln zł – w efekcie rozwoju może powstać wiele kolejnych miejsc pracy. Rozwijana współpraca Grupy Winkelmann oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pokazuje, jak w praktyce funkcjonuje Polska Strefa Inwestycji. Korzystamy z tego narzędzia wparcia jako przedsiębiorcy i m.in. dzięki temu możemy się dalej rozwijać – podkreśla Dariusz Kowalski.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu i wypracowanych standardach, Grupa Winkelmann sukcesywnie poszerza zakres usług i portfolio produktowe. Stabilny rozwój stanowi doskonały grunt do dalszej ekspansji – firma niedawno otworzyła w Polsce nową fabrykę – Winkelmann Foundation Screw.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu i łącząc siły w ramach globalnej grupy przedsiębiorstw, z odwagą podjęliśmy się wyzwania, jakim stało się opracowanie innowacyjnego produktu mającego szansę zrewolucjonizować branżę budownictwa. To śruba fundamentowa, która zmienia budownictwo dosłownie od podstaw. Śruby fundamentowe mogą być stosowane zarówno w przydomowych altankach, jak i w domach modułowych, mostach czy farmach wiatrowych – mówi Tomasz Kleszczewnik, dyrektor zarządzający Winkelmann Foundation Screw. Nasz produkt jest przyjazny środowisku, w porównaniu do standardowych rozwiązań fundamentowania jesteśmy w stanie zredukować ślad węglowy do 80%. Z inwestycyjnego punktu widzenia śruby fundamentowe są zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem – koszt montażu konstrukcji na śrubach fundamentowych jest prawie o 30% niższy w porównaniu do fundamentu betonowego. Proekologiczne rozwiązanie ma szansę zrewolucjonizować wiele rozwijających się segmentów rynku – podsumowuje Tomasz Kleszczewnik.

Na terenach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej prężnie rozwijają się firmy z wielu sektorów i o różnej wielkości. Branżami wiodącymi są automotive i produkcja, ale nie brakuje również np. przedsiębiorstw spożywczych. Spółka systematycznie realizuje strategię na rzecz rozwoju nowych technologii w regionie. LSSE oferuje pomoc różnorodnym inwestorom – od światowych koncernów, przez średnie firmy, aż do małych i mikro- przedsiębiorców. Departament Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest do dyspozycji zainteresowanych i zaprasza do kontaktu osoby chcące skorzystać ze wsparcia w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji.

 ========= 

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 85 inwestorów z wielu zakątków świata, 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.