105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
13 czerwca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1700049900

Zmiany w organizacji ruchu przy dworcu PKP


W związku z pracami prowadzonymi przez zarządcę sieci kolejowej - kolejny etap remontu tunelu kolejowego między Trzcińskiem a Wojanowe), wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi spółki Koleje Dolnośląskie. 

 

W związku z powyższym, do 28 listopada br. obowiązuje czasowa organizacja ruchu, zgodnie z którą miejsca parkingowe w zatokach postojowych na ul. 1 Maja (parkowanie obustronne w zatokach postojowych) zostaną tymczasowo wyłączone z użytkowania i przekazane do wykorzystania na potrzeby komunikacji zastępczej – analogicznie jak miało to miejsce  w marcu br.

Komunikacja zastępcza wprowadzona zostanie dla pociągów relacji Janowice Wielkie – Jelenia Góra i Jelenia Góra -  Szklarska Poręba Górna. Odbywać się będzie autobusami z wyznaczonego odcinka ulicy 1 Maja, w rejonie Dworca PKP w Jeleniej Górze.

Zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu w ww. terminie zostaną wyznaczone dwa odcinki zatok postojowych do obsługi ruchu zastępczego.

Pierwszy odcinek na wysokości od Hotelu FENIKS, po prawej stronie, do części wyznaczonej dla postoju autobusów komunikacji miejskiej. Zostanie tam wprowadzony zakaz zatrzymywania się (B-36) z wyłączeniem autobusów komunikacji zastępczej za pociągi Kolei Dolnośląskich (tabliczka T). 

Drugi odcinek wyznaczony został po przeciwnej stronie, jako przystanek autobusowy obsługujący ww. komunikację. W związku z powyższym zlikwidowane zostają miejsca postojowe ogólnodostępne i wprowadzone zostanie oznakowanie przystanku autobusowego znakami D-15 (przystanek autobusowy).