105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
16 czerwca 2024 - niedziela Imieniny: Aliny, Benona, Anety

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
16 czerwca 2024 - niedziela Imieniny: Aliny, Benona, Anety

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
16 czerwca 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1699028280

Wystartował bezpośredni samolot z Wrocławia do Seulu


Od dziś (03.11) ze stolicy Dolnego Śląska można bezpośrednio polecieć do Seulu. O zaletach i perspektywach nowego połączenia opowiedzieli dziś przed odlotem pierwszego samolotu podczas konferencji prasowej Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Pacamaj - Prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław oraz przedstawiciele PLL LOT i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

  • Z zadowoleniem obserwuję wzrastającą dynamikę relacji polsko-koreańskich na poziomie rządowym. Republika Korei to jeden z kluczowych partnerów politycznych i ekonomicznych Polski w Azji i największy pozaeuropejski inwestor w Polsce i na Dolnym Śląsku. Połączenie wprowadzamy dla turystów, przedsiębiorców, ale również w ramach wsparcia społeczności koreańskiej żyjącej i pracującej na Dolnym Śląsku. Jestem przekonany, że dzięki temu połączeniu współpraca pomiędzy naszymi krajami stanie się jeszcze bardziej owocna – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
  • Inauguracja bezpośredniego połącznie lotniczego z Wrocławia do stolicy Korei Południowej to istotne wydarzenie nie tylko dla turystów, ale także dla kilku tysięcy Koreańczyków mieszkających w Polsce. Samorząd województwa dolnośląskiego długo zabiegał o możliwość otwarcia takiego połączenia. W ubiegłym roku podczas misji gospodarczej do Seulu w ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” delegacja z Dolnego Śląska odbyła wiele spotkań, między innymi właśnie z władzami lotniska Seul-Inczon, gdzie trwały rozmowy na temat lotniczego połączenia Wrocław-Seul. Krzysztof Maj członek zarządu województwa dolnośląskiego.
  • W-ce Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Obrębalski.
  • - Bezpośrednie połączenie z Seulem jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Lot do Korei Południowej wpisuje się w naszą strategię systematycznej rozbudowy siatki połączeń, a bogata oferta lotniska i jego silna pozycja sprzyja rozwojowi gospodarczemu całego regionu. Skuteczność działań i współpracy akcjonariuszy potwierdza rekordowy sezon letni. Nasz port po pandemii odradza się szybciej niż zakładano, a rok 2023 planujemy zakończyć z wynikiem około 4 mln obsłużonych pasażerów. Rozbudowa oferty o takie połączenia jak Seul, a także inwestycje w infrastrukturę to gwarancja, że ruch na wrocławskim lotnisku będzie dalej dynamicznie wzrastał - mówi Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

  • Republika Korei to jeden z kluczowych azjatyckich partnerów politycznych i ekonomicznych Polski. A Dolny Śląsk stał się symbolem polsko-koreańskiej współpracy gospodarczej. W całej Polsce zarejestrowanych jest ponad 640 firm z kapitałem koreańskim, z czego ponad 300 znajduje się na Dolnym Śląsku (dane Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej).

    Do tej pory do Seulu można było dolecieć tylko z Warszawy. Bezpośrednie połączenie lotnicze było długo wyczekiwane przez społeczność koreańską mieszkającą na Dolnym Śląsku. Skróci ono czas podróży i sprawi, że Wrocław stanie się punktem centralnym na mapie Europy Środkowo-Wschodniej. Pasażerowie do stolicy Korei Południowej będą latać najnowocześniejszym samolotem świata – Boeingiem 787-8 Dreamliner i wylądują na jednym z największych hubów w Azji – lotnisku Incheon. Loty zaplanowano raz w tygodniu, a obsługiwać je będą Polskie Linie Lotnicze LOT.