105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
15 kwietnia 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1698924720

Minister o paliwie przyszłości


Za nami 15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze pod nazwą „Wodór paliwem przyszłości”, organizowane w Dreźnie. Saksoński Minister ds. Gospodarki, Pracy i Transportu – Martin Dulig wraz z Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Przewodniczącym Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki – Markiem Obrębalskim - debatowali o przyszłości zielonej energii na Dolnym Śląsku, nowej elektrowni wodorowej i odpowiedniej lokalizacji dla gospodarki wodorowej.

Jak co roku w wydarzeniu nie mogło zabraknąć Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego z Jeleniej Góry. "Ciekawe i inspirujące prelekcje to już stały punkt Polsko-Saksońskiego Forum. Swoją wiedzą dzielili się z nami niemieccy liderzy kształtującego się zielonego rynku wodoru w Europie. Omówiliśmy i poznaliśmy pomysły Dolnośląskiej Doliny Wodorowej na wzmocnienie odporności europejskiej gospodarki. O tym jakie narodziły się wizje, inicjatywy i działania myślę, że będziemy informować sukcesywnie." - powiedział prezes KARR S.A Hubert Papaj.

Jak dodaje, każdy taki wyjazd i każde tego rodzaju spotkanie to okazja do poznania i rozważenia wielu kolejnych możliwości rozwoju m.in. Dolnego Śląska. Grono partnerów Forum Gospodarczego stale się powiększa i zacieśnia współpracę dolnośląsko-saksońską.

Zdjęcia