105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 lutego 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1698921960

Podsumowanie 2 dni akcji „ Znicz”


Jeleniogórscy policjanci od 31 października prowadzą działania prewencyjne „Znicz 2023”  na drogach dojazdowych do cmentarzy, zarówno w Jeleniej Górze, jak i na terenie całego powiatu karkonoskiego. Akcja zakończy się 2 listopada. W ciągu tych dwóch dni policja odnotowała kilka kolizji, na szczęście nie doszło do żadnego wypadku. 

Na drogach kotliny jeleniogórskiej od 31 października do 1 listopada 2023 doszło do kilku kolizji.  Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było nie zachowanie przez kierujących bezpiecznej odległości między pojazdami, nie ustąpienie pierwszeństwa innemu kierującemu oraz nieprawidłowy manewr zmiany pasa ruchu. Na szczęście policja nie odnotowała żadnego wypadku.

1 listopada br. w Czernicy doszło do potrącenia pieszej. Kierujący pojazdem marki Audi cofając nie zachował należytej ostrożności i potrącił 72-letnią kobietę. Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach, a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

1 listopada br. ruch w okolicach cmentarzy był duży, chwilami występowały utrudnienia. Policjanci dyscyplinowali kierujących, którzy nieprawidłowo parkowali swoje pojazdy, blokując w ten sposób ruch pieszych oraz innych aut, były również przypadki, że kierowcy nie zwracali uwagi na oznakowanie dróg i ulic i jechali pod prąd.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy. Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych.