105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 lipca 2024 - czwartek Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Debiutanci.PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 lipca 2024 - czwartek Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
18 lipca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1698921960

Podsumowanie 2 dni akcji „ Znicz”


Jeleniogórscy policjanci od 31 października prowadzą działania prewencyjne „Znicz 2023”  na drogach dojazdowych do cmentarzy, zarówno w Jeleniej Górze, jak i na terenie całego powiatu karkonoskiego. Akcja zakończy się 2 listopada. W ciągu tych dwóch dni policja odnotowała kilka kolizji, na szczęście nie doszło do żadnego wypadku. 

Na drogach kotliny jeleniogórskiej od 31 października do 1 listopada 2023 doszło do kilku kolizji.  Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było nie zachowanie przez kierujących bezpiecznej odległości między pojazdami, nie ustąpienie pierwszeństwa innemu kierującemu oraz nieprawidłowy manewr zmiany pasa ruchu. Na szczęście policja nie odnotowała żadnego wypadku.

1 listopada br. w Czernicy doszło do potrącenia pieszej. Kierujący pojazdem marki Audi cofając nie zachował należytej ostrożności i potrącił 72-letnią kobietę. Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach, a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

1 listopada br. ruch w okolicach cmentarzy był duży, chwilami występowały utrudnienia. Policjanci dyscyplinowali kierujących, którzy nieprawidłowo parkowali swoje pojazdy, blokując w ten sposób ruch pieszych oraz innych aut, były również przypadki, że kierowcy nie zwracali uwagi na oznakowanie dróg i ulic i jechali pod prąd.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy. Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych.