105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
14 czerwca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1698921360

ITD montuje rejestratory


W minioną środę, 31 października, na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze, Główny Inspektorat Transportu Drogowego prowadził montaż wideorejestratorów.

Ich zadaniem będzie monitorowanie i zapisywanie wykroczeń drogowych polegających na niestosowaniu się kierujących do sygnalizacji świetlnej. Urządzenia składają się z kamer obserwujących wjazdy na skrzyżowanie oraz kamer, które rozpoznają typy pojazdów oraz ich numery rejestracyjne. Sprzęt będzie także dokumentować czas i miejsce zdarzenia oraz czas, jaki upłynął od zapalenia się czerwonego światła.

Urządzenia działają na zasadzie wideodetekcji. Kamery nie mierzą prędkości. Obserwują drogę i rejestrują te auta, które mimo czerwonego światła wjechały na skrzyżowanie.

Apelujemy więc do kierowców o zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że instytucją odpowiedzialną zarówno za prace montażowe, jak i za obsługę rejestratorów jest Główny Inspektorat Transportu Drogowego - organ administracji rządowej podległy ministrowi infrastruktury.