105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Best of

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
20 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1698741720

Wszystkich Świętych – zmiany w organizacji ruchu


JELENIA GÓRA

Jak co roku, 1 listopada w okolicach cmentarzy należy spodziewać się znacznego zwiększenia ruchu. Zachęcamy w związku z tym do skorzystania ze specjalnie przygotowanych na ten dzień kursów komunikacji – informacja poniżej.

Jeśli jednak zdecydujemy się na dojazd własnym samochodem, prosimy o zapoznanie się ze zmianami w organizacji ruchu, które wprowadzone zostaną czasowo w okolicach jeleniogórskich nekropolii.

Cmentarz „Stary” ulica Sudecka:

·         Ulica Staffa – wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od strony ulicy Sudeckiej, możliwość postoju pojazdów po lewej stronie ulicy.

·         Przejście dla pieszych przy wejściu głównym na cmentarz – kierowanie ruchem - Policja.

·         Ulica Skowronków – wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od strony ulicy Sudeckiej, możliwość obustronnego postoju pojazdów na odcinku do drugiej bramy cmentarza.

·         Ulica Mickiewicza – możliwość postoju pojazdów na odcinku dwujezdniowym po prawej stronie.

·         Ulica Głowackiego – obustronny zakaz zatrzymywania się.

·         Parkingi: parking na wysokości wejścia głównego na cmentarz przy ulicy Sudeckiej, parkingi przy ulicy Mickiewicza.

Cmentarz „Nowy” ulica Sudecka:

·         Postój pojazdów na parkingu przy wejściu głównym na cmentarz.

·         Ulica ks. Jerzego Gniadczyka - wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od strony ulicy Sudeckiej.

Cmentarz przy ulicy Jagiellońskiej.

·         Zostaje zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Jagiellońskiej od skrzyżowania
z ulicą Dworcową do skrzyżowania z ulicą Harcerską.

·         Ulice Mieszka I i Cmentarna – ruch jednokierunkowy od strony ulicy Marcinkowskiego.

·         Parkingi: przed wejściem od strony ulicy Mieszka I, parking przy dworcu kolejowym oraz po jednej stronie ulicy Dworcowej.

Komunikacja Miejska:

  • Autobusy linii nr 12 będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy jak w dni robocze w godzinach 7.00 – 18.00
  • Zostanie dodatkowo uruchomiona w dniu 01.11.2021 r. linia sezonowa na trasie Zabobrze – Nowy Cmentarz w godzinach 8.00 – 18.00.
  • Trasa przejazdu linii sezonowej: J.Kiepury – W.Małcużyńskiego – T.Sygietyńskiego ZUS – T.Sygietyńskiego – G.Bacewicz – Szpital – S.Moniuszki – M.Karłowicza – L.Różyckiego-M.Ogińskiego – M.Drzymały – Osiedle Robotnicze – Podwale - Bankowa - Teatr – Ptasia – Sudecka-Cmentarz – Muzeum Historii i Militariów – Sudecka Działki – Sudecka-Nowy Cmentarz – Kalinowa
  • Trasa linii nr 16 według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty zostanie wydłużona do przystanku Dwór Czarne z dodatkowym kursem: wyjazd z przystanku Wiejska o godz. 16.30, dojazd do przystanku Dwór Czarne oraz powrót z przystanku Dwór Czarne o godz. 17.00, dojazd do przystanku Wiejska.
  • Autobusy linii 18 według rozkładu obowiązującego w środy z dodatkowymi kursami: wyjazd
    z przystanku Podgórzyńska o godz. 9.45, 15.00, 16.30, dojazd do przystanku Krośnieńska Cmentarz i powrót.
  • Obsługa komunikacyjna na trasie Zabobrze - Nowy Cmentarz odbywać się będzie
    co 15 minut w koordynacji linii sezonowej i linii nr 12.

 

WAŁBRZYCH 

Zamknięte ulice, niektóre zamienione na parkingi, sporo utrudnień i sporo zmian. Tradycyjnie już 1 listopada w Wałbrzychu w okolicach nekropolii sporo zmian w organizacji ruchu. Szczegóły zna Jacek Zych To prawda. Zmian w organizacji ruchu przy cmentarzach sporo, jednak będą one dokładnie takie same jak w latach poprzednich – wałbrzyskie służby wychodzą z założenia, że system się sprawdził i nie ma co go zmieniać.  


 

BOLESŁAWIEC

Cmentarz Komunalny w Bolesławcu, zlokalizowany jest na powierzchni blisko 12,5 hektara, gdzie pochowanych jest ponad ponad 24 tysiące zmarłych w 17,5 tysiącu grobów. Jutro przyjedzie tutaj co najmniej czterokrotnie więcej odwiedzających, a administracja cmentarza zachęca, żeby skorzystać z komunikacji miejskiej, bo wtedy można dojechać bezpośrednio przed główną bramę, a ulica Śluzowa przy której znajduje się nekropolia dla większości pojazdów, będzie wyłączona z ruchu.

 

OLSZYNA
 
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że dnia 1 listopada 2023 r. (Wszystkich Świętych) odcinek drogi krajowej K30 w Olszynie, zostanie wyłączony z ruchu.
Z ruchu wyłączona zostanie tzw. obwodnica Olszyny. Przy tej drodze znajduje się olszyński cmentarz komunalny i ze względu na bezpieczeństwo osób, które będą w tym dniu odwiedzały groby swoich bliskich GDDKiA na wniosek Gminy Olszyna zdecydował o zamknięciu ruchu na wymienionym odcinku. Jednocześnie GDDKiA wyznaczyła objazd przez ulicę Wolności.