105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

Festiwal hitów

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1698395580

Wspólnie i w porozumieniu wyłudziły dotacje unijne na  co najmniej 1 mln  500 tysięcy euro


Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów przez Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze dwóm kobietom, które wspólnie i w porozumieniu wyłudziły fundusze unijne na co najmniej 1 mln 500 tysięcy euro. W tej sprawie łącznie przedstawiono im 12 zarzutów. Nielegalny proceder trwał około 5 lat. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą one przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą  Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Prokuratorowi Okręgowemu w Jeleniej Górze zarzutów 64-letniej mieszkance powiatu lwóweckiego oraz 70-letniej mieszkance powiatu karkonoskiego, które  podejrzane są o wyłudzenie dotacji unijnych.

Jak ustalili funkcjonariusze,  podejrzane pełniąc funkcje prezesa w dwóch różnych stowarzyszeniach, działając wspólnie w porozumieniu wielokrotnie posłużyły się dokumentami potwierdzającymi nieprawdę w celu wyłudzenia funduszy unijnych. W okresie od sierpnia 2016 roku do lutego 2021 roku wprowadziły w błąd przedstawicieli Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie, jako dysponentów środków unijnych, przedkładając poświadczające nieprawdę dokumenty związane z różnymi projektami, działając w ten sposób na szkodę Unii Europejskiej. W wymienionym okresie kobiety wyłudziły co najmniej 1 mln 500 tysięcy euro. Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze w tej sprawie przedstawił im łącznie 12 zarzutów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Kobiety za popełnione czyny odpowiedzą  przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych zastosowano dozory policji oraz mają one zakaz kontaktowania się ze sobą. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar grzywien zabezpieczyli od podejrzanych majątek na ponad 4 miliony złotych.