105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Anna Tarkota

HIT-TYP

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
20 lipca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1698395580

Wspólnie i w porozumieniu wyłudziły dotacje unijne na  co najmniej 1 mln  500 tysięcy euro


Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów przez Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze dwóm kobietom, które wspólnie i w porozumieniu wyłudziły fundusze unijne na co najmniej 1 mln 500 tysięcy euro. W tej sprawie łącznie przedstawiono im 12 zarzutów. Nielegalny proceder trwał około 5 lat. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą one przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą  Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Prokuratorowi Okręgowemu w Jeleniej Górze zarzutów 64-letniej mieszkance powiatu lwóweckiego oraz 70-letniej mieszkance powiatu karkonoskiego, które  podejrzane są o wyłudzenie dotacji unijnych.

Jak ustalili funkcjonariusze,  podejrzane pełniąc funkcje prezesa w dwóch różnych stowarzyszeniach, działając wspólnie w porozumieniu wielokrotnie posłużyły się dokumentami potwierdzającymi nieprawdę w celu wyłudzenia funduszy unijnych. W okresie od sierpnia 2016 roku do lutego 2021 roku wprowadziły w błąd przedstawicieli Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie, jako dysponentów środków unijnych, przedkładając poświadczające nieprawdę dokumenty związane z różnymi projektami, działając w ten sposób na szkodę Unii Europejskiej. W wymienionym okresie kobiety wyłudziły co najmniej 1 mln 500 tysięcy euro. Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze w tej sprawie przedstawił im łącznie 12 zarzutów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Kobiety za popełnione czyny odpowiedzą  przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych zastosowano dozory policji oraz mają one zakaz kontaktowania się ze sobą. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar grzywien zabezpieczyli od podejrzanych majątek na ponad 4 miliony złotych.