105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 maja 2024 - środa Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 maja 2024 - środa Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 maja 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1698302340

Akcja "Druga Zmiana" dla szukających pracy po niemieckiej stronie Nysy Łużyckiej

Dzień otwartych firm po niemieckie stronie Nysy Łużyckiej


Już po raz piąty agencje rozwoju biznesu z czterech miast powiatu Gӧrlitz: Zittau, Weißwasser, Ebersbach-Neugersdorf i Görlitz, zapraszają zainteresowanych pracą w Niemczech do udziału w akcji "Druga zmiana". To ciekawa forma prezentacji przedsiębiorstw oferujących zatrudnienie. 

 W piątek, 3 listopada, w godzinach od 16.00 do 20.00 wiele przedsiębiorstw w Zittau, Weißwasser, Ebersbach-Neugersdorf i Görlitz zaprasza na popołudniowy dzień otwartych drzwi, podczas którego zainteresowani zostaną oprowadzeni po zakładach i będą mogli zapoznać się z ofertą szkoleń i pracy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Do akcji „Druga zmiana“ zgłosiło się aż 17 firm działających w Görlitz i Schöpstal. Dla osób rozważających podjęcie pracy zarobkowej w Niemczech dzień otwartych drzwi w przygranicznych firmach jest m.in. okazją do poznania przedsiębiorstw podczas oprowadzenia, w ramach którego można też będzie zobaczyć hale produkcyjne, czy poobserwować proces produkcji. Firmy przedstawią też oferty pracy.  

Organizatorzy szczególnie serdecznie zapraszają młodzież szkolną, która będzie mogła zapoznać się z szeroką ofertą szkoleniową i wykorzystać spostrzeżenia z wizyty przy  planowaniu własnej ścieżki kariery zawodowej.

W Görlitz na odwiedzających czekać będą m.in.: Alstom Transportation Germany GmbH, Birkenstock Productions Sachsen GmbH, Carl Zeiss Digital Innovation GmbH, Expleo Technology Germany GmbH, Kunze Family Business GmbH, Görlitzer Workshops e. V., G-S-D Gerhard Schoch Druckgießtechnik Maschinenbau GmbH & Co. KG, ITM Solutions Halime, KommWohnen Görlitz GmbH, KSC Kraftswerksservice baza w OT Hagenwerder, Polyvlies Saxony GmbH, Schöpstal Mechanical Engineering GmbH, Siemens Energy Turbine Plant Görlitz, Skan Germany GmbH, Stadtwerke Görlitz - oczyszczalnia ścieków, Sysmex Partec GmbH, TKG Turbine Components Görlitz GmbH

W najbliższych tygodniach zostanie wydana ulotka programowa z konkretnymi ofertami, ale na stronie www.spaetschicht.eu już teraz można zapoznać się z pełną listą uczestników wydarzenia.