105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 grudnia 2024 - sobota Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 grudnia 2024 - sobota Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
14 grudnia 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1697005860

O transformacji energetycznej i polskiej energetyce. Partnerem wydarzenia KARR S.A.


„Transformacja energetyczna sposobem na wyjście z kryzysu” – to jedna z najważniejszych kwestii, poruszonych podczas IX Kongresu Energetycznego DISE we Wrocławiu. Przedstawiciele wielu branż uczestniczyli w licznych dyskusjach i spotkaniach w eksperckim gronie, wspólnie szukając rozwiązań dla wzmocnienia polskiej energetyki. Jednym z partnerów wydarzenia była Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, a jednym z panelistów w części pod nazwą „Polsko-Niemieckie Forum dla energii i klimatu. Wspólna droga do neutralności” Hubert Papaj – Prezes KARR S.A.

IX Kongres energetyczny to jest najważniejsze wydarzenie, które odbywa się na Dolnym Śląsku we Wrocławiu i najważniejsze wydarzenie w tej części Europy. Rozmawiamy z partnerami z całego świata o tym jak należy transformować energetykę i jak przede wszystkim zadbać o jej bezpieczeństwo. Dlatego rolą państwa i samorządu jest przede wszystkim zadbanie o zrównoważoną transformację energetyczną z zachowaniem bezpieczeństwa dla odbiorców końcowych.

DISE zgromadziło naprawdę szerokie grono ekspertów. Każdy panel dyskusyjny był bardzo ciekawym, produktywnym spotkaniem. Wspólnie rozmawialiśmy i rozważaliśmy o różnych rozwiązaniach, które wpłynęłyby pozytywnie na polską energetykę i zwiększyłyby bezpieczeństwo systemu energetycznego. Pojawiło się wiele interesujących tez, wniosków, które moim zdaniem mogą bardzo dobrze wpłynąć na dalsze wydarzenia w energetyce.

Skoncentrowano się głównie na takich kwestiach, jak polski miks energetyczny, Krajowy System Elektroenergetyczny. Omówiono chociażby przyszłość gazu ziemnego, odnawialnych źródeł energii czy technologii węglowych.  Również rozwiązania cyfrowe mogłyby pomóc w obniżeniu emisyjności w przemysłach i ciepłownictwie. Pomysłów na osiągnięcie nadrzędnego celu jest wiele. Przeanalizowaliśmy je dokładnie. Teraz należy zaangażować w to ciężką pracę bardzo wielu ludzi, aby zrealizować powstałe założenia.

Za rok jubileuszowa edycja Kongresu Energetycznego.