105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Wita, Jolanty
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Wita, Jolanty

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
15 czerwca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1696928880

Nowe ambulanse dla Pogotowia Ratunkowego


2 nowoczesne ambulanse trafiły do  Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Na uroczystości byli obecni Wiceminister Edukacji i Nauki Marzena Machałek oraz Senator Krzysztof Mróz. Karetki poprawią one nie tylko jakoś pracy ratowników medycznych ale przede wszystkim wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej oraz turystów.Wiceminister Edukacji i Nauki Marzena Machałek .

Oprócz standardowego wyposażenia nowe karetki są wyposażone w napęd na 4 koła, są wyżej zawieszone od standardowych i będą mogły pracować w trudnym, górskim terenie. Otrzymały również nowoczesne elektryczne nosze, które w znacznym stopniu ułatwią pracę ratownikom w transporcie pacjentów, których waga przekracza granice normy. Dotychczas takich pacjentów ratownicy musieli dźwigać sami, czym narażali się na przekraczanie dopuszczalnych norm.

Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze – Mariusz Gierus, mówi również że karetka bez personelu to tylko samochód. Wspomina również, że to dzięki pracy i zaangażowaniu całego personelu udało się zakupić nowe karetki. Równy wkład miał zarówno personel medyczny jak i administracja.
Pojazdy kosztowały wraz z wyposażeniem 1mln 630000 zł.

W ostatnich 3 latach zostało wymienionych 9 pojazdów, a do końca roku mają pojawić dwa kolejne ambulanse na zabudowie kontenerowej.